Başka bilgisayara bağlanma resimli anlatım

Başka bilgisayara bağlanma resimli anlatım

 Başka Bilgisayara BağLanma (Team Wiever)-Uzaktan BağLantı

TeamViewer kolay ve güçlü bir uzak masaüstü yöneticisi ve aynı zamanda masaüstü bilgileri paylaşım ve transfer yazılımıdır. Firewall ve NAT proxy’ye dokunmadan çalışabilme özelliği ile hiç bir sorun çıkarmadan istediğiniz herşeyi yapmanıza olanak sağlar. Sadece TeamViewer programı ile başka bir bilgisayarın uzak masaüstüne bağlanabilir ve bir makinede yüklü olan programı her hangi bir yükleme işlemine gerek kalmadan diğerinde de kullanabilirsiniz. Bağlanmak istediğiniz bilgisayara ilk defa bağlanacaksanız daha önceden
belirlenmiş olan id numaralarını girmeniz gerekmektedir. TeamViewer’da ID numarasını ve şifreyi girdikten sonra uzak masaüstü erişimine sahip olursunuz. Dünyada yüzbinlerce insan TeamViewer’ı uzak masaüstü için en uygun, en kolay program olarak görüyor ve kullanıyor. TeamViewer sadece uzak masaüstü yönetimi için değil arkadaşınıza masaüstünüzde ne varsa onu da göstermeniz için geliştirilmiş bu tür kullanımlar için oldukça kolay bir arayüze sahiptir. Veri transferi oldukça güvenli olup şifreleme yöntemi ile dışarıdan istenmeyen erişimlere olanak vermemektedir. Özel kullanımlar için bedava olan TeamViewer’da ayrıca chat, dosya transferi ve ana bilgisayar modu özellikleri de mevcut…
Kısaca özelliklerinden bilgi vermek gerese;
TeamViewer

* Yükleme yapmadan uzak masaüstü erişimi
TeamViewer ile internet bağlantısı sayesinde dünyanın her hangi bir yerindeki bir bilgisayara başka yükleme yapmadan ve güvenlik duvarı sorunu çıkarmadan erişim yapabilirsiniz.
* Dosya TransferiTeamViewer bilgisayarınızdaki dosyaları karşı taraftaki bilgisayara yollayabilir yada karşı taraftan kendi bilgisayarınıza dosya taşıyabilirsiniz.
* Güvenlik Duvarının arkasından çalışır
Bir çok uzak masaüstü yazılımı güvenlik duvarları yüzünden erişim güçlükleri çeker. Ancak TeamViewer ile endişe etmeye gerek yok. Çünkü TeamViewer güvenlik duvarı arkasından çalışarak bağlanılacak bilgisayara bağlanmanın yolunu buluyor.
* Yüksek Güvenlik Standardı
TeamViewer Oldukça güvenli bir çözüm ortağıdır. Güvenlik kanalları RC4 kodlamaları ile korunmaktadır. RC4 kodlamaları https/SSL ile aynı güvenilirliğe sahiptir.
* Yüksek performans
LAN bağlantısı hızı ile internet üzerinde erişim imkanı sunar.

http://www.teamviewer.com/download/TeamViewer_Setup.exe

Uzak Masaüstü Bağlantısı’nı kullanarak başka bir bilgisayara bağlanma

Uzak Masaüstü Bağlantısı ile, Windows kullanılan bir bilgisayara, aynı ağa veya Internet’e bağlı olan ve Windows kullanılan başka bir bilgisayardan erişebilirsiniz. Örneğin, işyerindeki bilgisayarınızın tüm programlarını, dosyalarını ve ağ kaynaklarını evinizdeki bilgisayarınızdan, sanki işyerindeymiş gibi kullanabilirsiniz.

Uzaktaki bir bilgisayara bağlanabilmeniz için, o bilgisayarın açık ve ağa bağlı olması, Uzak Masaüstü’nün etkinleştirilmiş olması, sizin o bilgisayara ağ erişiminizin (bu Internet yoluyla olabilir) bulunması ve ayrıca bağlantı izninizin olması gerekir. Bağlantı izni için, kullanıcı listesinde olmalısınız. Aşağıdaki adımlar o listeye nasıl ad ekleneceğini de açıklamaktadır.

İpucu

Uzak Masaüstü Bağlantısı kısayolunu bulmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmitıklatın, Tüm Programlar’ı veya Programlar’ı, sonra da Donatılar’ı tıklatın. Uzak Masaüstü Bağlantısı’nı hızlı açmak için, Başlat menüsünü açın, sonra Ara kutusuna mstsc yazın.

Notlar

 • Uzak Masaüstü Bağlantısı’nı Windows Vista Starter, Windows VistaHome Basic, Windows Vista Home Basic N veya Windows Vista Home Premium çalıştıran bilgisayarlara bağlanmak için kullanamazsınız. Ancak bu Windows Vista sürümlerinden diğer Windows sürümlerini çalıştıran bilgisayarlara bağlanabilirsiniz.
 • Uzak Masaüstü Bağlantısı’nı Windows XP Home Edition çalıştıran bilgisayarlara bağlanmak için kullanamazsınız.

 Bağlanmak istediğiniz bilgisayarda uzak bağlantılara izin vermek için

 1. Başlat düğmesi Başlat düğmesinin resmi, Denetim Masası, Sistem ve Bakım ve ardından Sistem’i tıklatarak Sistem’i açın.
 2. Uzak bağlantı ayarları’nı tıklatın ve “Uzak Masaüstü” altındaki üç seçenekten birini seçin. Yönetici izni gerekli Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.
 3. Kullanıcıları Seç’i tıklatın. Bilgisayarda yönetici iseniz, geçerli kullanıcı hesabınız uzak kullanıcılar listesine otomatik olarak eklenir ve sonraki iki adımı atlayabilirsiniz.
 4. Uzak Masaüstü Kullanıcıları iletişim kutusunda Ekle’yi tıklatın.
 5. Kullanıcıları veya Grupları Seçin iletişim kutusunda aşağıdakileri yapın:
  • Arama konumunu belirtmek için Konumlar’ı tıklatın ve arama yapmak istediğiniz konumu seçin.
  • Seçilecek nesne adlarını girin bölümünde, eklemek istediğiniz kullanıcının adını girin ve Tamam’ı tıklatın.

  Ad, Uzak Masaüstü Kullanıcıları iletişim kutusundaki kullanıcılar listesinde görünür.

Not

Uyku veya hazır bekleme modundaki bir bilgisayara bağlanamazsınız, bu yüzden uzak bilgisayardaki uyku ve hazır bekleme ayarlarının Hiçbir zamanolarak yapıldığından emin olun. (Hazır bekleme her bilgisayarda bulunmaz.) Bu değişiklikleri yapma konusunda daha fazla bilgi için bkz: Güç yönetim ayarlarını değiştirme.

 Çalışmak istediğiniz bilgisayarda Uzak Masaüstü’nü başlatmak için

 1. Başlat düğmesi Başlat düğmesinin resmi, Tüm Programlar, Donatılar ve ardından Uzak Masaüstü Bağlantısı’nı tıklatarak Uzak Masaüstü Bağlantısı’nı açın.
 2. Bilgisayar bölümüne, bağlanmak istediğiniz bilgisayarın adını yazın ve Bağlan’ı tıklatın. (İsterseniz, bilgisayar adı yerine IP adresi de yazabilirsiniz.)
  Notlar
  • Bağlanmak istediğiniz bilgisayarın adını biliyorsanız, Bilgisayarkutusuna yazın. Bilmiyorsanız, ağ yöneticinize bilgisayarın adını sorun veya bağlanmak istediğiniz bilgisayarda bilgisayarın adını arayın. Bilgisayar adı bulma konusunda bilgi için bkz. Bilgisayar adınızı bulma.
  • Uzak bağlantılara izin verdiğinizde Windows Güvenlik Duvarı otomatik olarak gerekli bağlantı noktasını açar. Başka bir güvenlik duvarı kullanıyorsanız, Uzak Masaüstü bağlantı noktasının (genellikle 3389’dur) açık olduğundan emin olun.

Uzaktan Başka bir bilgisayara bağlanma resimli anlatım

Başka bir bilgisayara bağlanmak için

 1. Bilgisayar Yönetimi’ni açın.
 2. Konsol ağacındaki Bilgisayar Yönetimi’ni sağ tıklatın ve daha sonra Diğer bilgisayara bağlan’ı tıklatın.
 3. Bilgisayar Seç iletişim kutusunda, yönetmek istediğiniz bilgisayarın adını yazın veya Gözat‘ı tıklatarak bilgisayarı bulun ve sonra Tamam‘ı tıklatın.

Notlar

 • Bu bilgisayara bağlanabilmek için hedef bilgisayarda uygun kullanıcı haklarına sahip olmanız ya da size uygun temsilci yetkilerinin verilmiş olması gerekir.
 • Bilgisayar Yönetimi’ni açmak için Başlat‘ı ve sonra da Denetim Masası‘nı tıklatın, Yönetimsel Araçlar‘ı, ardından Bilgisayar Yönetimi‘ni çift tıklatın.
 • Yönettiğiniz bilgisayarın adı, konsol ağacında Bilgisayar Yönetimi’nin yanında, parantez içinde yazılır.

İşlevsel farklar hakkında bilgi

 • Sunucunuzun çalışması yüklü olan işletim sisteminin sürümüne ve uyarlamasına, hesap izinlerinize ve menü ayarlarınıza göre değişebilir.

Başkalarının bilgisayarına girme (Hackerların kullandığı yöntem)

Öncelikle bu program bir çok hackerın kullandığı programdır. Bu program sayesinde başkalarının bilgisayarına girebilir ve sanki sizin bilgisayarınızmış gibi kullanabalirsiniz. Hemde trojensiz olarak…
İlk önce aşağıdaki win zip dosyasını bilgisayarınıza attıktan sonra winzipin içindeki extratc düğmesine basarak bilgisayarınızda bir klasöre kopyalayın. (Bu dosya kurulu haldedir, klasöre kopyalamanız işinizi kolaylaştıracaktır.)
Yanlız bu dosyayı bilgisayarınıza yükledikten sonra iş bitmiyor bir çok ayar yapacaksınız işte o ayarlar: yazının devamı için tıklayınız.

Teamviewer Uzaktan Başka PC’ye Bağlanma ProğramıTeamviewer 3 uzak bilgisayara bağlantı programı

Bilgisayar konusundaki bilginizden haberdar olan akrabalarınız sık sık “gel de şu bizim bilgisayara bir bakıver, bizim oğlan karıştırmış yine (kimse ben bozdum demez)”gibi taleplerde bulunuyor mu? Eğer öyleyse siz de benim yaptığımı yapın.
Teamviewer adlı bu programı hem kendi bilgisayarıma hem de benden yardım isteyenlerin bilgisayarlarına kurdum. Bir problem olduğu zaman karşı tarafa
“Teamviewer‘ı” aç ve bana ID no’nu söyle” diyorum. İşte o andan itibaren karşı taraf, bilgisayarında ne görüyorsa ben de aynını görüp istediğim gibi müdahale edebiliyorum. Mouse’umu hareket ettirdiğim zaman aslında karşı tarafın mouse’unu hareket ettirmiş oluyorum. Böylece oraya kadar gitmenize gerek kalmıyor, zamanınız ve yol paranız size kalıyor.
Programla başkalarının bilgisayarına izinsiz girilebilir mi? 
Hayır. Çünkü öncelikle karşı taraf Teamviewer’ı kurarken bir şifre ve id belirliyor. Karşı bilgisayara bağlanacağınız zaman şifre ve id no’yu size söylemesini istiyorsunuz. Ayrıca her iki tarafta da Teamviewer’in çalışması lazım. Karşı taraf Teamviewer‘ı kapattığı anda sizinle bağlantısı kesilmiş oluyor.
Teamviewer’in yeni sürümü Teamviewer 4 çıktı. Ücretsiz ve kullanımı gayet basit olan bu uzaktan bağlantı (Remote control) programını kendi sitesinden indirebilirsiniz.
Programın WebSitesi:TeamViewer – Free Remote Access and Remote Desktop Sharing over the Internet
Download Linki:TeamViewer – Free Remote Access and Remote Desktop Sharing over the Internet

paylaş:

1 Yorum

Yorum Yap