Balgam söken bitkiler

Balgam söken bitkiler nelerdir, hangi bitkiler balgam sökücüdür, balgam sökmeye yarayan şifalı bitkiler:

Balgam Söktüren Bitkiler

Balgam Söktüren Bitki,
Balgam söktürücü şifalı bitkiler,
Balgam söken bitkiler

Soğuk havaların gelmesiyle birlikte bakteriyel hastalıklar da kendini göstermeye başladı. Özellikle akciğerlerin iltihap toplaması ve bunun sonucunda ciğerlerde hırıltı durumu oluyor. Bunların sonucunda da her tükrükte koyu renkli bir balgam vücuttan dışarı çıkıyor.

Sigara içenler, akciğer rahatsızlığı çekenlerin vücutlarındaki balgamı hangi bitkilerle söktürtürebilir?

İşte Balgam Söktürücü Bitkiler

Tere

1 bağ terenin yarısını rondodan geçirerek içine bir adet limon katıp içeceksiniz. Yalnız, bu uygulamayı yaparken uygulamanızın 5 günden fazla olmamasına dikkat edin. Bu uygulamayı 5 gün yaptıktan sonra 1 ay ara verip tekrar başlayabilirsiniz.

Meyan Kökü

Meyan kökü bitkisini hemen hemen herkes kolanın ham maddesi olarak bilmektedir. Bu doğrudur. Meyan kökü bir çok hastalığa iyi geldiği gibi, boğazı rahatlatma balgam söktürme gibi bir özelliğe de sahiptir. Ancak meyankökünü herkes kullanmamalıdır. Yani kalp düşük tansiyon hastaları, kalp hastaları.
Bu bitkiler, en çok tavsiye edilen balgam söktürücü bitkilerdir.

ÖKSÜRÜK KESİCİ VE BALGAM SÖKTÜRÜCÜ MACUN ( BRONŞİT İÇİN )

Bütün ürünler toz halinde olmalıdır 500 gr kestane balı içine ilave edilir ve bir tahta kaşık yardımıyla iyice karıştırılır. Sabah – akşam bir tatlı kaşığı aç karnına yenilir ve 10 dk boyunca üzerine su içilmez. Birkaç gün içinde öksürüğün kesilmeye başladığını ve balgamın çıktığını göreceksiniz.Özellikle sigara kullanıyorsanız bu karışımı senede iki defa kullanmanızı tavsiye ediyoruz ciğerlerinizin nasıl temizlendiğini göreceksiniz.Şeker Hastası olanlar için tavsiye edebileceğimiz ürün 4 – 5 adet Keçiboynuzunu 1 lt suda kaynatın ve suyunu için.

BİTKİSEL FORMÜL

25 gr Zencefil

20 gr Zerdeçal

15 gr Havlıcan

10 gr Karanfil

10 gr Keten Tohumu

10 gr Tarçın

10 gr Çörekotu

10 gr Karabiber

Etiketler: , 1 yaş için bronşit tedavisinde kullanılan bitkisel otlar, balgam söken bitkiler,balgam söktüren bitkiler, balgam söktürücü bitkiler, balgam söktürücü bitkiler nelerdir,balgam söktürücü bitkiler sade hayat, balgam sökücü bitkiler, bitkiler balgam, bitkiler bronşit, boronşit icin balgam söktüren bitkiler, bronşit için bitkiler, bronşit için faydalı bitkiler, bronşit için şifalı bitkiler, bronşit tedavisinde kullanılan bitkiler, bronşite faydali şifali meyveler, elma sirkesinin balgam söktürürmü, öksürük giderici ve balgam sökücü bitkiler, öksürük ve balgam sökücü ilaçlar, şifalı bitkiler balgam, şifalı bitkiler balgam söktürücü, şifalı bitkiler bronşit, soganlik fan macunu

paylaş:

Yorum Yap