Ask.Com Virüsü Nasıl Kaldırılır Nasıl Silinir

Ask.Com kaldırma kesin çalışıyor %100 çözüm,

Ask.Com araç çubuğu kaldırmak garantili,

Ask.Com kaldırılmıyor kalkmıyor nereden kaldırabilirim,

Bir siteye giremediğimde ask.com a yöneltiyor hemen. Bunu nasıl silebiliriz? Ben pcmden bunun tamamen kalkmasını istiyorum. Avira,spyboy,superantispyware,a-squared hiç biri bişey bulamıyor temiz diyor.lütfen yardım edin.

Ask.com hangi programlarla pcnize gelir
Genelde bedava, yayıncısı ve yapımcısı bilinmeyen programlarla gelir. MSN Recorder Max isimli MSN Messenger kayıt programı buna bir örnektir. Bir toolbar yani bir eklenti olarak gözüktüğü için antivirüs programlarına yakalanmaz.

Bilgisayarınızda direkt GenericAskToolbar.dll isimli dosyayı aratın ve bulun. Bu dosyayı büyük bir ihtimalle silemeyeceksiniz. Windows silmenize ”çalışıyor” gerekçesiyle izin vermeyecek. Ama bu dosyanın adını değiştirerek bu sorundan kurtulabilirsiniz. Yine de düzelme olmadıysa, başka yolları denemeniz lazım.

Ask Toolbar ve diğer araç çubukları bilgisayarımıza kurduğumuz başka programlarla birlikte kuruluyorlar.

Başlat’a tıklayın ve ardından sağdaki menüde bulunan Denetim Masası na tıklayın.
Açılacak pencereden sol taraftaki kısmın en altında yer alan “program kaldır” linkine tıklayın.
Açılacak olan program kaldırma penceresinde yüklü olan tüm programlarınız yüklenmiştir. Buradaki listeden Ask.com Toolbar” yazan seçeneği bulun ve sağ tıklayarak açılacak menüden kaldır a tıklayın.
Onay isterse onaylayın ve ileri diyerek ask.com toolbar araç çubuğunu tamamen silin.

Ask.com Nedir 

Yukarıda logosunu gördüğünüz Ask.com virüsü, şu sıralar pek çok kişinin başına bela.
İnternetten indirdiğiniz alakasız programlarla bilgisayarınıza giriyor. Ve Internet Explorer ve Mozilla Firefox gibi güvenlik açısından zayıf tarayıcılar başta olmak üzere birçok tarayıcı türünü etkiliyor. Google Chrome tarayıcıya bulaşamıyor. Chrome kullanıyorsanız, endişelenmenize gerek yok.

Ask.com nedir?
Ask.com eskiden tanınmış bir arama motoru idi ABD’de. Artık hiç kimse kullanmıyor. Kimse kullanmadığı için, kendisini bu tip illegal yollarla kullandırtmayı, ziyaretçi çekip, para kazanmayı amaçlıyor.

Neler yapar?
Öncelikle tarayıcınıza bir kene gibi yapışır. Önce hiç bir işe yaramayan reklamlarla dolu bir toolbar (araç çubuğu) yükler, bunu kaldırmak için toolbarın üstündeki boş alana sağ tıklayıp Ask Toolbar önündeki işareti kaldırın. Daha sonra varsayılan arama motorunuzu değiştirir. Arama motorunu düzeltmek kolay olmaz. Çünkü varsayılan arama motorları ayarlarından kaldırsanız dahi, Google’da arama yaparken bir bakmışsınız aradığınız kelime ile ask.com da arama yapılmış. Örneğin ”kalem” diye arama yaparsınız Google’da veya Bing’de bir bakmışsınız, ask.com’da kalem arama sonucu çıkmış.

Ask.com nasıl kaldırılır – nasıl silinir ?
Ask.com’dan kurtulmak kolay değil. Tamamen silmek zor. Ama sırasıyla şu adımları yaparsanız etkisizleştirip, bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Bilgisayarınızda direkt GenericAskToolbar.dll isimli dosyayı aratın ve bulun. Bu dosyayı büyük bir ihtimalle silemeyeceksiniz. Windows silmenize ”çalışıyor” gerekçesiyle izin vermeyecek. Ama bu dosyanın adını değiştirerek bu sorundan kurtulabilirsiniz. Yine de düzelme olmadıysa, başka yolları denemeniz lazım.

Ask.com hangi programlarla gelir?
Genelde bedava, yayıncısı ve yapımcısı bilinmeyen programlarla gelir. MSN Recorder Max isimli MSN Messenger kayıt programı buna bir örnektir. Bir toolbar yani bir eklenti olarak gözüktüğü için antivirüs programlarına yakalanmaz.

Internet Explorer ve Firefox kullanıcıları başta olmak üzere birçok tarayıcıya kene gibi yapışabilir. Chrome kullanıcılarını etkilemez.

Söylemek istediğiniz birşey veya sormak istediğiniz soru varsa, yazınız, yardımcı olalım.

paylaş:

Yorum Yap