Araç Kiralama ve Satın Alma Fiyat Karşılaştırması, Avantajları ve Dezavantajları

Acaba günümüzde araç kiralamak mı daha ekonomik yoksa satın almak mı? Bu soru birçoklarına göre tabi ki satın almak şeklinde cevaplandırılacaktır. Fakat her şey göründüğü kadar basit değil. Araç kiralamanın satın almaya göre daha yararlı olduğu durumlar vardır. Herkes kendi ihtiyaçlarına göre kendi hesabını yapmalı ve kararını ona göre vermelidir. Aşağıdaki açıklamalar size bu konuda bir fikir vererek yardımcı olacaktır…

Araç Kiralamak Satın Almaktan Daha Ekonomik! İşte 8 Kanıtı
Kampanyaların da etkisiyle otomotiv dünyasında hareketli günler yeniden yaşanıyor.

Araç Kiralamak Satın Almaktan Daha Ekonomik! İşte 8 Kanıtı

Kimi markalarda araçlar için sıralar oluşmaya başladı bile. Herkesin aklında hangi aracı almalıyım soruları uçuşurken aslında sorulması gereken bir soru daha var:

Hayalimdeki araca bütçemde nasıl yer ayıracağım? Acaba satın almayıp kiralamalı mıyım?

Evet ikinci seçenek oldukça mantıklı çünkü araç kiralayarak satın almanın tüm zahmetlerinden kurtulabilirsiniz.

Bakın 8 madde ile kiralamanın ne kadar mantıklı olduğunu anlatalım:

1. Kiralama yaptığınızda sadece araca değil araç ihtiyacına dair tüm hizmetlere de sahip olursunuz.

Kiralama yaparken araçla birlikte servis bakımları, hasar onarımları, muayene, lastik değişimleri, HGS ve yakıt yönetimi gibi ihtiyaçlarınızı kiralama şirketinize devredersiniz.

2. Vergi külfetine güle güle diyebilirsiniz!

Araç sahibi olmanın getirdiği vergi külfetinden araç kiralayarak kurtulursunuz. Kira faturalarını da gider olarak gösterebilirsiniz.

3. Kasko ve zorunlu trafik sigortası teklifleri ile uğraşmazsınız.

Aracınızı kaskosu ve trafik sigortası ile kiralama şirketinden teslim alır, ödemeleriyle ilgilenmezsiniz.

4. Lastik değişimi mi? Onunla da sizin yerinize ilgilenirler.

50.000 km’’si dolan lastiklerinizin yeni lastiklerle değişimi ve kış lastiği değişimi dahil her şey kiralama şirketi tarafından yapılır.

5. Gerek personel, gerek zaman avantajı sağlar.

Araçlarınızın yönetimi için ekstra personel istihdamına gerek duymazsınız böylece ana işinize odaklanma imkanı bulursunuz.

6. Yedek araç hizmeti ile sürekli mobilite imkanına sahip olursunuz.

Hasar ve aracın onarımını gerektiren durumlarda yol yardım hizmeti alırsınız. İş sürekliliğinizin devamı için aracınızı kullanamadığınız durumlarda yerine yedek(ikame) bir araç tahsis edilir.

7. Kiralanan araçların genel masrafları, olası HGS ve trafik cezaları külfet olmaktan çıkar.

Araçların tüm genel bakımları kiralayan şirket tarafından ödeniyor. Yasal cezaların ödenmesi kiralayan şirketin sorumluluğunda. Ancak takibi, kontrolü ve zamanında ödenmesi için filo kiralaması yapan şirketler bu hizmeti de veriyor.

8. Ayrıca fiyat avantajı da cabası!

Mesela tüm bu maddelerimizi bir örnekle açıklayalım:

Hem kendiniz hem de aileniz için mükemmel bir seçenek olan Skoda Octavia’yı ele alalım. Octavia’ya sahip olmak için ödemeniz gereken miktar 69.500 TL’den başlıyor ancak Octavia’yı yukarıda bahsettiğimiz tüm bu hizmetlerle 3 yıllığına kiralamak %18 daha avantajlı!

İnanmadınız mı?

Hesaplamayı görmek için tıklayın.

Son olarak…

Firmanızı ve ihtiyaçlarınızı iyi analiz edin. Uzun yol yapacaklar dizel araç tercih etmeli. Ayrıca kiralama yapacağınız şirketin güvenilirliği de büyük önem taşıyor.

Dünyanın lider filo kiralama markası LeasePlan’in online kiralama hizmeti Tıkla Kirala ile uzun dönem kiralama tekliflerine ulaşabilir, aracınızı Tıkla Kirala’dan kiralayarak satın almanın tüm zahmetlerinden kurtulabilirsiniz.

Tıkla Kirala’da Skoda Octavia’yı incelemek için tıklayınız.

paylaş:

1 Yorum

  1. Gerçekten şaka amaçlı mı bu yazıyı yazdınız yoksa ciddi misiniz? Bir insan arabayı hem hizmetlerinden yararlanmak hemde bir yatırım olarak kullanıyor. 3 Seneliğine araba kiralıcağıma 3 senede o arabayı alırım ki önümdeki diğer 3 senede hatta 10 senede binebileyim. Neyse Allah akıl fikir versin sırf siteye yönlendirmek için gereksiz yazılmış bir yazı.

Yorum Yap