AÖF çıkmış sorular indir resimli anlatım

 AÖF çıkmış sorular indir resimli anlatım

Resimli Anlatım: AÖF Sitesinden Çıkmış Soruları İndirmek ve Çıktısını Almak

Arkadaşlar geçmiş yıllara ait sorular ve cevap anahtarlarını indirmek ve çıktısını almak isteyen arkadaşlar için resimli anlatım hazırladım. Resimli anlatım aşağıdaki linktedir:

http://rapidshare.com/files/180004035/anlat__305_m.jpg.html

Ayrıca 1. adımdaki linki aşağıdan copy/paste yapabilirsiniz:

http://rapidshare.com/files/179983758/sa_flashplayer_9_debug.rar.html

Yada alternatif olarak:

aöf sorularının çıktısını almak için aşağıdaki programı kuruyorsunuz. program internet explorer da açtığınız bütün sayfaları kaydediyor. programı açıp e-öğremeden açtığınız soruları sol taraftaki linklerden tıklayarak buluyorsunuz yazıcı işareti çıkıyor sağ tarafta tıklayıp çıktı alınabiliyor. link: indirmek için tıklayınız.

Bütün Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) Çıkmış Sınav Soru ve Cevaplarını İndir

Bütün Açık Öğretim Fakületesi Çıkmış Sınav Soruları ve Cevapları indir, aöf çıkmış sorularını indirmek, aöf sorularını nasıl indirebilirim, açık öğretim sorularını indirme yöntemi, aöf sorularını indirmek resimli anlatım

Önceki yıllarda Açıköğretim Fakültesi ‘nin sınavlarında çıkmış bütün soruları bölüm bölüm ve sınıf sınıf nasıl indirebilirsiniz bunu anlatmaya çalışacağız.

Açıköğretim (Aöf) Sorularını Adım Adım İndirme

1- Öncelikle açıköğretim fakültesinin e-ogrenme sitesine giriyoruz. Buradan siteye girebilirsiniz: http://eogrenme.anadolu.edu.tr/
Karşımıza bu sayfa geliyor. Burada “Oturum Aç” a basıyoruz. 2- Karşımıza giriş yapacağımız sayfa geliyor. Buraya T.C. Kimlik Numarasını giriyoruz. 3- T.C. Kimlik Numaramızı girdikten sonra karşımıza aşağıdaki sayfa geliyor. 

Buradan sırasıyla şunları seçiyoruz. 
2 Numaralı Fakülte Yazan Yerden SINAV SORULARI seçenğini seçiyoruz. 
3 Numaralı Bölüm Seçiniz Yazan Yerden İstediğiniz Yılları seçiyoruz. 
4 Numaralı Ders Seçiniz Yazan Yerden Seçtiğiniz Yıllara Ait Ara Sınav , Final ya da Bütünleme Soruları seçeneklerinden birini seçiyoruz. 4- Bu seçimi yaptıktan sonra seçtiğiniz yıla ait soruların olduğu sayfa aşağıdaki gibi karşınıza geliyor. Buradan kırmızıyla işaretli yere tıklıyoruz. 5- Seçtiğin yıla ait tüm dersler karşımıza aşağıdaki gibi geliyor ve istediğimiz dersi seçiyoruz. Ben örnek olarak Muhasebeye Giriş dersini seçiyorum. 6- Buraya kadar ki işlemleri yaptıktan sonra gelelim bu soruları bilgisayara kaydetmeye.
Aslında artık bu sorular bilgisayarınıza kaydedildi. Şimdi bu sorular nereye kaydedildi ve biz bu dosyayı nasıl bulacağız ona bakalım.

7- Öncelikle internet sayfamızın en üstündeki menülerden ARAÇLARmenüsüne oradan da İNTERNET SEÇENEKLERİ ne giriyoruz. 8- Karşımıza gelen penceredeki Göz Atma Geçmişi bölümünden AYARLARa basıyoruz. 9- Ayarlar bastıktan sonra DOSYALARI GÖRÜNTÜLE düğmesine tıklıyoruz.10- Bu adımlardan sonra dosyalarımızın bilgisayarda bulunduğu klasör açılıyor ve aşağıdaki gibi bir pencere görüyoruz. NOT : Bu sayfa eğer yukarıdaki resimde görüldüğü gibi çıkmazsa GÖRÜNÜMmenüsünden AYRINTILAR seçeneğini seçin. 

Bu şekilde göstermemizin sebebi burada yer alan tüm dosyaları detaylı bir şekilde göstererek aradığımız soruları ya da cevapları kolayca bulabilmek . 
Yukarıda görüldüğü gibi ayrıntıları seçince dosyalar tüm özelliklerine göre sırayla alt alta listeleniyor. Dikkat ederseniz dosyaların üzerinde: 
AD , İNTERNET ADRESİ, TÜR 
gibi seçenekler var. Hangi seçeneğe basarsanız dosyalar o şekilde sıralanır (listelenir). Tabiki biz de böylece aradığımız dosyayı kolayca bulabiliriz. Artık dosyaları bu şekillerden birinde listeleyerek bulabilirsiniz. 
Şimdi bu ad , internet adresi tür ne demek bakalım. Yukarıdaki resimde soru dosyamızı ben buldum ve kırmızı ile işaretledim.

AD : Dosyamızın adı. Yukarıdaki Resme dikkat ederseniz soru dosyamızKitap….. diye başlıyor. 
İNTERNET ADRESİ : Dosyamızı indirdiğimiz sitenin adresini burada görüyoruz. Biz sorumuzu e-ogrenme portalından açtığımız için buranın adını görüyoruz. 
Yukarıdaki Resme dikkat ederseniz soru dosyamızın adresieogrenme.anadolu.edu.tr…… diye başlıyor. 
TÜR : Bu seçenekte dosyanın ne tür bir dosya olduğunu gösteriyor. Burada bilmeniz gereken açık öğretim sınav soruları ve cevaplarıSHOCKWAVE FLASH OBJECT dosya türünde. 

Artık yapacağımız şey bu şekilde 3 yoldan biriyle dosyalarımızı listeleyip, başlangıçta açtığımız açıköğretim sorusunu ya da cevabını bulmak. 

11- Aradığınız dosyayı bulduktan sonra ise yapacağımız şey çok basit dosyanın üzerinde sağ tıklıyoruz ve KOPYALA diyoruz. Sonra mesela ben örnek olarak masaüstüne kaydetmek istiyorum. 
Masaüstüne geliyoruz ve tekrar sağ tıklayıp YAPIŞTIR diyoruz. Artık dosyamız masaüstüne geldi ve artık çift tıklayıp soruları çözmeye başlıyoruz. Artık soruları bilgisayarımıza kaydetmiş olduk. Böylece soruları incelemek için her defasında internete girmeniz gerekmeyecek. 
Peki cevap anahtarını nasıl indireceğiz ve cevaplarımızı nasıl kontrol edeceğiz? 

CEVAP ANAHTARLARINI İNDİRME 

1- Cevap anahtarlarını indirmek için 5. adıma kadar ki işlemleri tekrar yapıyoruz. 
2- Dikkat ederseniz seçtiğimiz yıllara ait soruların olduğu seçeneklerin üstünde02- CEVAP ANAHTARI yazıyor. Aşağıdaki resme bakın. 
 

3- Buraya basınca o yıla ait tüm soruların cevap anahtarı tek bir sayfada geliyor. Yani o yılın tüm sorularının cevapları aynı sayfada , tek bir sayfada geliyor. 
Bu sayfada cevap anahtarı gözüktükten sonra artık yukarıda anlattığımız gibi aynı şekilde cevap dosyasını kaydedildiği yerden alıyorsunuz ve bilgisayarınızda istediğiniz yere kaydediyorsunuz. 
Ben yine Masaüstüne kaydettim bulması kolay olsun diye. Aşağıda resimde görülüyor. Gördüğünüz gibi soru ve cevabı böylece indirmiş olduk.
Artık soruları çözüp cevapları kontrol etme zamanı geldi. 
 

SORULARIN CEVAPLARI NASIL KONTROL EDECEĞİM? 


Cevap anahtarına basınca o yıla ait tüm derslerin sorularının cevapları yer alıyor. Burda dikkat ederseniz cevap anahtarının başında 1000 ile başlayan bir numara var.Aynı numaralar soruların önünde de var. Aşağıdaki resme bakın. 

İşte yapacağınız şey sorunuzun önündeki numaraya bakmak ve ona göre cevap anahtarındaki aynı numara ile başlayan cevaplara bakıp sorularınızın cevaplarını kontrol etmek. 

Aöf Adalet Bölümü 1.Sınıf Tüm Derslerin Ara Sınav Soruları

Aöf Adalet Bölümü 1.Sınıf Tüm Derslerin Ara Sınav Soruları

Aöf adalet bölümü 1. sınıfın tüm derslerine ait ara sınav sorularını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Aşağıdaki Dosyanın İçeriği:
Anayasa Hukuku Son 8 Yıl Ara Sınav Soruları
Halkla İlişkiler ve İletişim Son 7 Yıl Ara Sınav Soruları
Hukuka Giriş Son 8 Yıl Ara Sınav Soruları
Kalem Mevzuatı Son 4 Yıl Ara Sınav Soruları
Medeni Usul Hukuku Son 4 Yıl Ara Sınav Soruları
Temel Bilgi Teknolojileri Son 8 Yıl Ara Sınav Soruları
İngilizce Son 8 Yıl Ara Sınav Soruları
Yargı Örgütü ve Tebligat Hukuku Son 4 Yıl Ara Sınav Soruları

Aöf Adalet Bölümü 1.Sınıf Tüm Derslerin Ara Sınav Soruları TIKLA İNDİR…
Aöf Adalet Bölümü 1.Sınıf Tüm Derslerin Ara Sınav Soruları Cevapları TIKLA İNDİR…

AÖF E-Öğrenmeden Sınav Sorularını İndirme – Resimli Anlatım

E-Öğrenme soruları flash şeklinde vermektedir. Sitelerden flashları indirme programları mevcut bende bunlardan bir tanesini kullanıyorum ve resimli olarak sizlere anlatmaya çalışacağım inşallah.Öncelikle Flash2xHunter Programını BURADAN indiriyoruz.Programı Kurduktan Sonra Çalıştırıyoruz. Programın Üzerinde İnternet Tarayıcı mevcut. Flash İndirmek İstedğimiz Siteye Burdan Giriyoruz ve program o sayfada bulunan flashları hafızasına alıp indirmemize yarıyor.

Tarayıcıya yazılacak adres: Açıköğretim e-Öğrenme Portalı

Orjinal Boyutunda Açmak İçin ( 1280×1024 ve %3$sKB ) Buraya Tıklayın

Buradan giriş yapıyoruz.

 

Orjinal Boyutunda Açmak İçin ( 1280×1024 ve %3$sKB ) Buraya Tıklayın

Sınav Sorularına Giriyoruz. Ben Rasgele bir sınav sorularını anlatacağım size…

 

Orjinal Boyutunda Açmak İçin ( 1280×1024 ve %3$sKB ) Buraya Tıklayın

Resimdeki gibi devam ediyoruz… İndireceğimiz sayfa açıldı. Şimdi indirme kısmına gelelim…

 

Orjinal Boyutunda Açmak İçin ( 1280×1024 ve %3$sKB ) Buraya Tıklayın

İşlemleri sırasıyla takip ediyoruz. Sol taraftan indireceğimiz sayfayı bulup sağ tıkla save as dioruz…

 

Orjinal Boyutunda Açmak İçin ( 1280×1024 ve %3$sKB ) Buraya Tıklayın
ve son olarak bu şekilde kaydediyoruz… İşte bu kadar umarım yararlı olmuşumdur.Not: Bazen üst üste açtığımız linkler çıkmıyor indirme menusunde bu gibi durumlarda programı kapatıp açıp aynı işlemleri yapın mutlaka çıkacaktır. İyi Çalışmalar…

AOF Geçmiş dönemlerde çıkmış soruları PDF formatında indirme yöntemi – Yeni

E-öğrenme’den “AOF Çıkmış  sınav Sorularını ve cevap anahtarlarını”  SWF veya PDF Formatında indirme yöntemi
Bilindiği üzere  AOF    sitesinden geçmiş yıllara ait çıkmış sorular  indirilemiyor  bende konu hakkında  Lüzumu üzerine bilgilerimi sizlerle paylaşmak istedim. 
Konu: xp, vista ve windows 7 de sorunsuz bir şekilde AOF ‘ nin  sitesinden   istediğiniz derslerin geçmiş yıllara ait soru ve cevaplarını pdf   formatında indirme. 

Bilgisayarınızda  Flash player yüklü değilse  Flash Player  programını aşağıdaki linkten  indirip bilgisayarınıza kurun

http://www.gezginler.net/modules/mydownloads/singlefile.php?download=adobe-flash-player&lid=3040

Bilgisayarınızda  Acrobat reader yüklü değilse, Adobe Reader  Programını aşağıdaki linkten indirip bilgisayarınıza kurabilirsiniz.
Eğer soruları pdf formatına çevirmek  istiyorsanız “Tavsiye ederim”  aşağıdaki linkten PDFCreator programı  indirip bilgisayarınıza kurun

http://www.gezginler.net/modules/mydownloads/singlefile.php?download=pdfcreator&lid=685

Not: Lİnkler açılmıyorsa linkleri kopyalayapıştır yaparak açmayı deneyin sorunsuz bir şekilde açılır. 

Başlıyoruz;  
 
Not: Anlatım İnternet Explorer a göre yapılacağından  bu işlemler için internet explorer kullanmalısınız
 

1 – İnternet explorer kapalı iken  Xp kullanıyorsanız Çalıştıra  %USERPROFILE%\Local Settings\Temporary Internet Files  yazıp “veya kopyala yapıştır yapıp” çalıştırın.    Eğer  Vista veya windows 7 kullanıyorsanız   çalıştıra  %USERPROFILE%\Local Settings\Temporary Internet Files\Low\Content.IE5\0LFMRKSJ  yazıp “veya kopyala yapıştır yapıp”  çalıştırın  Açılan klasörün içeriğini tamamen silin silinmeyenler olursa  kalsın  silme işlemi bittikten sonra klasörü kapatmayın lazım olacak 😉

2 –  http://eogrenme.anadolu.edu.tr/   sitesinden  TC Kimlik numaranız ile oturum açın

3 – Fakülte seçiniz  kısmından  sınav sorularını seçin

4 – Sınav sorularını almak istediğiniz öğretim yılını seçin

5 – Ara sınav, Yıl sonu sınavı  veya Bütünleme Sınavı sorularından istediğinizi seçin

6 – Sol tarafta bulunan e-kitap bölümünü tıklayın   indirmek istediğiniz derslerin  sınav sorularını  sırası ile tıklayıp açılmasını bekleyin.

 

Şimdi kayıt işlemine geçiyoruz

* 1. Adımda açmış olduğumuz klasörün içerisindeki swf  uzantılı dosyaları inceleyeceğiz

* Bu klasörde; KitapSWF ile başlayan  swf uzantılı dosyalar, indirmek istediğimiz sınav sorularıdır.   Bunların birer kopyapsını almanız yeterlidir. Bu dosyaları internet explorer ilede görüntülüyebilirsiniz

* PDF olarak  kopyanını almak istiyorsanız “Tavsiye ederim”  indirmiş olduğunuz  swf uzantılı sınav soru kitapçığını internet explorer ile  veya Flash player ile açın 

 

Örnek:

Not: Sayfayı Pdf formatında veya normal olarak Yazdırmak için Resimde işaretlediğim alandaki yazıcı simgesine tıklamanız lazım aksi taktirde  yazmaz.

Ben internet explorer ile açtım

İşaretli alanda bulunan  yazıcı simgesine tıklayın  sonra karşımıza gelen pencereden  yazıcı seç kısmında PDFCreator  seçili olması lazım Yazdıra tıklayın

sonra kaydet’e tıklayıp  masaüstünü kayıt yeri olarak gösterdinizmi  işlemimiz tamamdır.

Sonuç: İndirdiğiniz sorular  artık PDF olarak karşınızda…

 

Takıldığınız yer olursa yardımcı olabilirim konuya  yazmanız yeterlidir.

paylaş:

Yorum Yap