Anne sütünü artırmak için neler yemeliyiz, nasıl beslenmeliyiz, hangi yiyecekleri tüketmeliyiz

Etiketler:* yediğimiz besinlerin vücudumuz için yararları,* ender saraç anne sütü,* çörek otu süt yaparmı,* ahmet maranki anne sütünü artıran besinler,* ibrahim saraçoğlu anne sütünü artıran yiyecekler,* ısırgan otunun anne sütüne faydaları,* incir süt yaparmı,* neler anne sütü yapar,* şifalı bitkiler çocuklarda uyku yapıcı bitkiler,* ahmet maranki süt yapan yiyecekler,* anne sütüne gaz yapan şeyler,* emziren anneler saç boyatabilirmi,* hamilelikte ballı sütün faydaları,* ıspanak gaz yaparmı,* rezene çayı süt yaparmı

Anne Sütünü Arttıran Besinler Nelerdir

Bir annenin sütünü arttırmak için bu bilgilere sahip olması gerektiğini düşünüyorum. bebeğimize daha faydalı olabilmeniz için bilgi ve konumuz sizler için aşağıda umarım yardımcı olur.

Anne sütünü en çok artıran şey bolbol su içmektir.Halkta ‘ne kadar çok yersem o kadar çok sütüm olur’ şeklinde yanlış bir inanış var. Ancak ne kadar çok yediğiniz değil, ne yediğiniz daha önemli. Anne, normal ve dengeli beslenmeli. Yağlı olmayan proteinleri almalı. Yeşillik ve sebze tüketip, çorbalara ağırlık verebilir. Aşırıya kaçmamak koşuluyla, tahin-pekmez ve az yağlı süt ürünleri tüketilebilir.

Az sütü gelen annelere tavsiyeler:

Bu dönemde anne sütünü artıran yiyeceklere ağırlık vermeli.

Bunlar kısaca şöyle özetleyebiliriz: Bolca rezene ve ısırgan çayı tüketilebilir (günde n- 5 fincan). Şişmanlatmayan demir kaynakları olarak yeşil mercimek, brokoli, roka, ıspanak, pazı, dereotu, çekirdekleri ile birlikte yenen siyah üzüm, dut pestili, yumurta ve yağsız kırmızı et tercih edilebilir. Hamilelikle bu demir kaynakları alırken, 20 dakika öncesi veya sonrasında, süt ürünleri ve koyu çay tüketilmemeli. Aksine yenilen yemeklere limon sıkılırsa daha faydalı olur. Susam yağı ile memelere dıştan dairesel şekilde hareketlerle masaj yapılması da katkı sağlar. Ayrıca günde 3 litre su içilmelidir. Anne sütünü en çok artıran ise alkolsüz biradır (malt özü), Sabah, öğle ve akşam sadece bir kahve fincanı içilecek alkolsüz bira, anne sütünü artırıp, içeriğindeki B vitamini sayesinde de annenin bağışıklık sistemini korur

080430203049-large-150x150.jpg (150×150)

Dr. Ender Saraç Anne Sütünü Arttıran Gıdalar

Ender Saraç’ın 11.08.2010 Çarşamba günü Star Tv.de verdiği Açıklamalara göre Anne sütünün miktarını ve kalitesini artıran gıdalar şunlar:
1-Rezene Çayı
2-Sade Maden Suyu
3-Boza
5-Alkolsüz bira
Sütünüzün azalmaması için yemeniz gerekenler

Ender saraç anne sütünü arttırmak için öneriler

Ramazan ayında özellikle emzikli annelerin bebeklerine süt verim ve kalitesini önemsemesi gerekiyor. Bir çok anne uzman doktorlardan tavsiye istiyorlar. Ramazan ayında hem oruç tutuyor, hem de bebeğinizi emziriyorsanız, gerçekten çok büyük bir sevap işliyorsunuz. Annelerimizin böyle bir dönemde sağlıklı beslenmeleri veanne sütünü arttırıcı bitkisel çayları tercih etmelerini öneren Ender Saraç, sütün kalitesinin de önemli olduğunu açıkladı.

Anne sütünün arttırmak ve anne sütü kalitesini yüksek seviyeye taşımak için, Ender saraç bol, bol su içmenizi öneriyor. Bunun haricinde önerdiği bitkisel formülleri ve çözümleri trdiyet.com olarak paylaşıyoruz.

Rezene çayı: Her gün mutlaka 3-4 fincan rezene çayı tüketin. Rezene çayının anne sütünün arttırıcı özelliği ve kalitesini yükselttiği gözlemlenmiştir.

Maden suyu: Sade maden suları içebilirsiniz. Günlük 1-2 şişe içmeniz yeterlidir.

Süt ve süt ürünleri : Keçi sütü, az yağlı inek sütleri sütün kalitesini arttırır.

Mat içeceği, alkolsüz bira olarak da bilinir. Eczanelerde satılmaktadır. Bu tavsiyeler ile anne sütünüzü daha kaliteli yapabilir, anne sütünüzü en yüksek seviyelere taşıyabilirsiniz. Sağlıklı günler.

Ender Saraç “Anne Sütünü Arttırma”

Ender Saraç anne sütünü artırmak için harika bilgiler verdi.

1_ İlki alkolsüz bira veya malt içeceği diye satılır. Sabah ve akşam 1-2 kahve fincanı içiniz.Alkolsüz bira veya malt içeceği sütü çok arttırır ve vücutta birçok mayalanma işlemini gören B vitamini vardır.
2_ Bol sıvı alıyorsunuz ama bunun 3-4 fincanı rezene ve ısırgan çayı oluyor.Aşağı yukarı 1 tatlı kaşığı rezene tohumu yada çayı içerisinede 2-3 yaprak ısırgan yaprağıyla da çay yapın için. Sütün artmasını ve bebeğin sevdiği tada dönüşmesini sağlarken bebeğin gazınıda yok eder.
3_ Özellikle çörek otu faydalıdır. Sabahları 1 kahve kaşığı kadar balla karıtırıp alabilirsiniz. Hem direncinizi arttırır hemde iyi etkileri vardır.
4_ Kompostolar yani komposto demek aşırı şerbet değildir. Kompostoyu az şekerli veya şekersiz yapabilirsiniz. İçerisine biraz kuru üzüm atarak özellikle ayva kompostosu , elma kompostosu biraz üzüm ve kayısı atabilirsiniz şekerlenmesi için. Ilındıktan sonra da balla içebilirsiniz.
5_ Lohusa şerbetinin çok şekerli olduğu için fazla önermediğinide söyledi.
6_ Çok kilo sorununuz yoksa tahin pekmezi önerdi. Tahin pekmezi hem kansızlığa karşı hemde susamın yağı olduğu için çocuğun zekası açısından hem annenin cildi hemde kabızlık, üşüme hemde birçok hastalığa faydası var. Diğer şekeri keserek en az günde 1 tatlı kaşığı tahin pekmesi yemenin çok faydası var.
7_ Hergün bir çorbanız mutlaka bulunsun özellikle mercimek çorbası gibi, yada bakliyat çorbası, yada yoğurt çorbası ama mutlaka çorba için. Mutlaka sulu sıcak için. Özellikle süt veren annelerde zayıflama programlarında az yağlı düşük kalorili ama sulu sıcak tencere yemekleri ve çorba ağırlıklı beslenme uyguluyoruz.

ahmet maranki anne sütü, ahmet maranki anne sutunu arttiran yiyecekler, alkolsuz bira sut yapar mi, Anne sütü arttıran rezene, anne sutu icin yararli besinler, anne sütü için yararlı gıdalar, anne sütü yapan yiyecekler ibrahim saracoglu, anne sütünü artıran besinler, anne sütünü artıran besinler ahmet maranki, anne sütünü artıran yiyecekler maranki, anne sütünü yağlı yapan yiyecekler, annede ne sut yapar, cilek anne sutune yarar, dr ahmet maranki süt yapıcı kürü, dut gaz yaparmı, hangi gıdalar süt yapar, hangi yiyecekler süt yapar, ibrahim saraçoğlu anne sütüne gaz yapan besinler, incir anne sutu, incir süt yaparmı, ısırgan çayı süt yaparmı, ısırgan otu çayı süt yaparmı, kefir gaz yaparmı, ne yersem anne sütü olur, planter fasiit bitkisel tedavi, planter fasiit gıdaları almalı, Rezene anne sütü yapar mı, rezene sut arttirir ahmet maranki, rezene sut yaparmı, su süt yaparmı, suna dumankaya süt arttırıcı besinler, süt arttırıcı besinler, süt yapan yiyecekler ibrahim saraçoğlu, www endersaracoglu com, yesil cay anne sutunu artirir, yeşilçay süt yaparmı

  • ısırgan otu süt yaparmı
  • Su sut yaparmi
  • ısırgan çayı süt yaparmı
  • çörek otu süt yaparmı
  • ne yersem süt yapar
  • yeşil mercimek gaz yaparmı
  • rezene süt yaparmı
  • incir gaz yaparmı
  • süt yapan yiyecekler maranki
  • süt yapan yiyecekler

 

paylaş:

Yorum Yap