Anne çalışıyorsa çocuğun kreş parasını devlet mi ödeyecek, kaç para verecek, başvuru nereye yapılıyor, hangi işlemler gerekir?

Çalışan Annelere Müjde Kreş Parasını Devlet Ödiyecek
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, kadın istihdamını arttırmak için devrim gibi bir çalışma hazırlıyor. Buna göre, çalışan annelerin 0-5 yaş arasındaki çocuklarının kreş parasını devlet üstlenecek. Böylece kadının çocuklarının bakımı nedeniyle istihdam dışına çıkması, işinden olmasının önüne geçilecek.

Çalışma Şartı Kadınların, devlet tarafından verilecek kreş yardımından yararlanmasının tek şartı olarak çalışmaları aranacak. AÇEV, TÜSİAD, KAGİDER ve Dünya Bankası’nın katkılarıyla hazırlanan proje uyarınca, çalışan kadınlar kreş yardımından faydalanmak için aile ve sosyal politikalar bakanlığına başvuracaklar.

Yardım Ne Kadar Olacak Bakan Yardımcısı Aşkın Asan, AÇEV’in 300 TL’yi önerdiğini, ancak henüz bakanlığın kesin kararı vermediğini söyledi.

paylaş:

Yorum

  1. ne olur kreş parasını devlet gerçekten karşılasın ve bu lafta kalmasın ben dul ve 2 çocuklu bir bayanım oğlum 3 yaşında kreş parası 300 tl ve bu indirimli fiyatı ne olur bu kreş işi vaat olşarak kalmasınn lütfen devlet büyüklerinden ricam bu

  2. lütfen ben deçalişmak ıstıyosigortamiz yok zor durumdayız kreş çok ağır geliyo 500tl istıyolar ben zaten 800tl alcam nasıl geçenelim lütfen devlet büyükleri yardım edin çalişan.

  3. ben 900tl ye çalışıyordum işimden çıkmak zorunda kaldım bu parayıla kıreş parası vremiyorum 600tl istiyorlar veremiyorum eşimden ayrıyım hiç bir kimseden yardım alamiyorum işibırktım çocuğuma bakıyom lüutfen artık devlet ne yapıcakse yapsın 3.5 çocuk istemesi kolayı nasıl bakılacak bu şartlarla çocuklara çocuğma bakacak kimse yok işe girip çalışamiyorum lütfen ilgililer yardım etsın

Yorum Yap