Alişan Gerçek İsmi, Şarkıcı Alişan’ın Gerçek Adı Nedir (İlk Adı, Önceki İsmi)

Etiketler: alişanın gerçek adı, alişan kimdir, alişanın gerçek ismi, alişan gerçek ismi, alisan kimdir, alişan ın gerçek ismi, alişanın gerçek ismi nedir, alişan ın gerçek adı, alisan gercek ismi:

ALİŞAN’IN GERÇEK İSMİ SERKAN DIR.

Kiği, Bingöl’lü bir ailenin çocuğu olarak 19 Haziran 1976’da İstanbul Kasımpaşa´da dünyaya geldi. Müzik piyasasına atılana kadar adı Serkandı. Müzik yeteneği, küçük yaşlarda ailesi tarafından anlaşıldı. Henüz iki yaşındayken, İbrahim Tatlıses’in “Sabuha”, İzzet Altınmeşe’nin “Maden Dağı” adlı türkülerini ezbere okurdu. Okul yıllarında öğretmenleri ders arasında Alişan’a türkü söyletirlerdi. Bu, liseyi bitirene dek sürdü.
Alişan’ın en büyük amacı pilot olmaktı ancak ÖSS’den yeterli puanı kazanamayınca bu hayali suya düştü. Lise 1. sınıftayken, babasının maddi desteğiyle ilk kasetini yaptı. Ancak bunu, gerçek bir kaset çalışması olarak kabul etmiyor. İlk albümü ‘Aşık Oldum’u 1996 Nisan’ında Kral Müzik etiketiyle piyasaya çıkardı. Dedesi ve dayısının yakın dostu olan, Prestij Müzik’in ortağı Hilmi Topaloğlu tarafından keşfedilen Alişan, daha sonra firmanın diğer ortakları Mahsun Kırmızıgül ve Burhan Aydemir’in de desteğiyle ikinci albümü ‘Sana Birşey Olmasın’ı 1997 Ekim’inde piyasaya çıkardı. Albümün çıkış parçası “Kralı Gelse” adlı parçayla müzik dünyasında büyük yankı uyandırdı. Üçüncü albümü ‘Var Ya’yı 1999 Şubat’ında Prestij Müzik etiketiyle piyasaya çıkardı.
2000 Mayıs’ında ‘Kara Çadır’, 2001 Mayıs’ında ‘Alişan’, 2002 Kasım’ında ‘Söz Mü?’, 2003 Haziran’ında ‘Keje’, 2004 Mart’ında ‘Kalbim Ellerinde’, 2005 Mart’ında ‘Olay Bitmiştir’, 2007 Mart’ında ‘Ve Kimselere Güvenmiyorum’ ve 2008 Haziran’ında ‘Sevgilerimle’ adlı albümü piyasaya çıkardı.

paylaş:

Yorum Yap