3 boyutlu hareketli masaüstü arka planları

3 boyutlu hareketli masaüstü arka planları

Masaüstü Derinliği (SphereXP)

Windows’un iki boyutlu masaüstünden sıkıldıysanız Sphere XP ile masaüstünüzü üç boyutlu olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Windows masaüstünü, ortasında sizin oturduğunuz bir Planetarium’a dönüştüren ücretsiz yazılım SphereXP, etkileyici bir çözüm sunuyor. Ancak bu sırada ekranınızda, projeksiyonun sadece tek bir parçasını görebiliyorsunuz. Eğer farenin sağ tuşunu bir süre basılı tutup masaüstünde sağa doğru hareket ettirecek olursanız, küre içerisinde dönecek ve perspektifi istediğiniz gibi değiştirebileceksiniz. Uygulamaları önceden olduğu gibi Başlat menüsünü kullanarak ya da simgelerine çift tıklayarak başlatabilirsiniz. Açık uygulamaları da SphereXP’nin masaüstünün sağ alt köşesinde bulunan küre şeklindeki görev simgesinde istediğiniz noktaya yerleştirebilirsiniz.

Ücretsiz olarak yayınlanan ve sadece 2 MB büyüklüğündeki SphereXP programını http://www.hamar.sk/sphere adresinden indirebilirsiniz. Ancak Windows XP altında çalışan programı yükleyebilmek için sisteminizde .NET Framework 2.0’ın kurulu olması gerekli. Eğer yüklü değilse program hata verecek ve sizi Microsoft’un dosya indirme sayfasına yönlendirecektir. Ayarlar penceresini kullanarak arka plan resmini ve programa ait seçim, kılavuz çizgi ve harita renklerini değiştirebilirsiniz. Ayrıca kürenin kaplama, derinlik, görünüm alanı, güncelleme sıklığı değerlerini belirleyebilir ve küreye göndermek için bir kısayol tuş birleşimi atayabilirsiniz. Run on startup seçeneğini işaretleyerek Windows açılışında otomatik yüklenmesini, Show map seçeneğini işaretleyerek haritanın görüntülenmesini ve Snap to grid ile nesnelerin kılavuz çizgilere hizalanmasını sağlayabilirsiniz. Son olarak Ok düğmesine tıklayarak, yaptığınız değişiklikleri uygulayabilirsiniz.

Programın kullandığı arka plan resmi birçok farklı grafik dosyasından oluşuyor ve söz konusu dosyalar programın kurulum klasöründeki “\backgorund\Default” alt klasöründe saklanıyor. Ayrıca http://www.hamar.sk/sphere adresindeki “SKYBOX WALLPAPERS” başlığı altından farklı arka plan resimleri de bulabilirsiniz. Buradan istediğiniz arka plan resmini ilk olarak ZIP dosyası olarak kaydetmelisiniz. Kaydettiğiniz arka plan resmini kullanmak için yağmanız gereken tek şey ise söz konusu arşiv dosyasını “\backgorund\Default” klasörüne açmak.

KISAYOL TUŞLARI

Ctrl: Seçili nesnenin yönlendirilmesi ve gösterilmesi
Shift: Seçili nesnenin taşınması ve yakınlaştırılması
Tab: Görev simgesinin görüntülenmesi
Farenin sol tuşu: Nesnenin seçilmesi, taşınması ve etkinleştirilmesi (Çift tıklama)
Farenin orta tuşu: Görünümün yönlendirilmesi, yakınlaştırılması
Farenin sağ tuşu: Seçili nesnenin yakınlaştırılması, yönlendirilmesi, nesne menüsü

3 Boyutlu Masaüstü hareketli arka planlar indir

Bilgisayarınızın masaüstünde başlı başına bir devrim: 3DNA Desktop! 3DNA Desktop; masaüstünü pencerelere, menülere skin ekleyerek “her zamankinden biraz farklı” gösteren bilindik tema (theme) tabanlı yazılımlardan oldukça üstün.

Modern bir bakış açısının eseri olan yazılım; bilgisayar kullanıcısını statik iki boyutlu masaüstü yerine, üçüncü boyutun bütün olanaklarından faydalanan dinamik bir arayüzle tanıştırıyor.
Aslında 3DNA Desktop’u özel kılan sadece görsel üstünlükleri değil. Her şeyden önce yazılım bilgisayarın kullanımını bir hayli kolaylaşıyor; karmaşık menülerle, komutlarla; klasörler, pencereler ve tüm bunların bir arada ortaya çıkardığı karmaşık arayüzle boğuşmak zorunda değilsiniz.
Bilgisayar yönetimini kolaylaştıran ve hızlandıran 3DNA, geniş özelleştirilebilme seçenekleriyle de göz dolduruyor. 3DNA Desktop’ta masaüstü grafik arayüzü tamamen değiştirilebilir olma özelliğine sahip. İnternet’te bulup indirebileceğiniz “eklenti dünyalar” arasında zevkinize uygun bir tane mutlaka vardır.

3DNA Desktop, tamamen üç boyutlu bir grafik motoruna sahip olduğu için doğal olarak da iyi bir sisteme ihtiyaç duyuyor. Bu sihirli yazılımdan faydalanmak için en azından 550MHz işlemci, 256MB sistem belleği ve 32MB video belleği olan 3D hızlandırıcılı bir ekran kartına ihtiyaç duyacaksınız. Ancak tam verim alabilmeniz için daha iyi bir sisteminiz olmalı. 3DNA Desktop; Windows 98 SE/ Me / 2000 / XP işletim sistemlerinde sorunsuz çalışabiliyor fakat ideal kullanım için 2000 ya da XP tavsiye ediliyor.

DoWnLoaD

a.Paper -3 boyutlu ve hareketli masaüstü arka plan yapma programı

a.Paper A.Paper hem masaustunuze barindirdigi flash animasyonlari hemde sizin kendi hazirladiginiz (swf) formatindaki flash animasyonlarinizi masaustunuze arka plan olarak ekleyebilen basarili bir program. Program bunlarla kalmayip, elinizdeki resimlerinizide arka plan olarak masaustunuze ekleyebiliyor. Tum bunlari tam surumle yapmak istiyorsunuz, $24.95 odemeniz gerekiyor.

a.Paper Download Ettikten sonra Lutfen Virus Taramasindan geciriniz. Biz a.Paper Programi Yazari degiliz ve Sorumlulukda kabul etmeyiz. a.Paper Yazilimi yapan kisi veya kurulus sorumludur.

Program yapimcisi – INTELORE – Programi indirmek icin buraya tiklayiniz

Animated Desktop

Animated Desktop Siz bilgisayarinizda calisirken masaustunuzde birbirinden guzel hareketli arka plan olmasini istiyorsaniz bu program tam size gore. Animated Desktop ile masaustunuze super flash animasyonlar ve mukemmel 3D resimler ekleyebilirsiniz. Tabi bunlari 30 gunluk bir sure icinde yapabiliyorsunuz. Programin tam surumuyle sinirsiz calismak istiyorsaniz $29.95 odemeniz gerekiyor. 

Animated Desktop Download Ettikten sonra Lutfen Virus Taramasindan geciriniz. Biz Animated Desktop Programi Yazari degiliz ve Sorumlulukda kabul etmeyiz. Animated Desktop Yazilimi yapan kisi veya kurulus sorumludur.

Program yapimcisi – INTELORE – Programi indirmek icin buraya tiklayiniz

paylaş:

Yorum Yap