2013 yılında SBS sınavı var mı? 2014 te SBS kalkacak mı olacak mı?

SBS sınavı ne zaman kalkacak? SBS ne zaman kaldırılacak? SBS bu yıl kaldırılıyormu? SBS ne zaman kaldırılacak?

SBS hangi yıl kaldırılacak? 

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Emin Zararsız, “Ortaöğretimde SBS 2013’te son kez yapılacak. Daha sonrasında sistem değişecek” dedi.

Zararsız “Eğitim-öğretim yılının sonunda SBS yine yapılacak. 2012-2013 öğretim yılının sonunda Haziran ayında takvimine göre düzenlenecek. 2013-2014 öğretim yılının sonunda ise SBS olmayacak. Bir başka şekilde ortaokuldan liseye yerleştirme yürürlüğe girecek.” dedi.

Bu açıklamadan anlaşılan 2012-2013 yılında öğrenciler son kez SBS sınavına girecek. 2014 yılında ise yeni bir sistem uygulamaya konulacak.

paylaş:

Yorum

  1. allah şu milli eğitim bakanının belasını versin ne yaptığı belli değil niye 2013te sbs oldukiiiii

  2. SBS sitemini bir buluş olarak getiren sitem şimdi yeni buluşlar peşinde… Bir gecede radikal değişiklik ve populistlik eğitimde yer alacak bir strateji olmaktan ziyade ancak siyasi olabilir. Sınav kalktı yaşasın diyenlerin mevcut başarılı okullara kimlerin nasıl gireceği hakkında bilgileri var mı?
    Sistem kötüyü iyi yapmak yerine iyi olanı aşağı çekmek üzerine kurgulandığı, çalışmayanı ödüllendirdiği düşüncesinceyim. okul kalitesi belirli standarda getirlmeden gelişi güzel ve öğretmen insiyatifiyle ülke genelinde yerleştirmeler adil bir sonuç veremez. Kaldı ki Üniversitelere sınavla girildiği bir düzende liselere (özellikle başrılı liselere başarılı öğrenci) uygun öğrenci profili oluşturmamak sitemi vasatlaştırır ve dersanecilik (özel ders) sistemini daha da güçlendirir.

  3. sbs ye girecek bir öğenci olarak 2014 yılında sbs sınavının kalkmasını gönülden istiyorum inşlllh puanlarımız okul puanlarına göre sonuçlandırılır.

  4. sbsnin kaldırılmasını en içten dileklerimle diliyorum sizdende seneye sınavın kalkacağını yani kaldırmanızı istiyorum

  5. İnşallah.Ama okul puanım bayağı düştü.7.sınıfım ve 88,90 ortalamam.Sınav olmayı istiyor gibiyim =(

  6. sbs nin kalkması çoookkkk kotu olacaktır adeletli bir yerlestirmew olmayacaktır

  7. of niye bize gelince kalkmıyor haksızlık ama o zaman herkes liseye gider sesimizi duy meb liselerin taban puanı düşsün ne olurr

Yorum Yap