2013 tasarruf teşvik fonu, tasarruf teşvik sorgulama

Tasarruf Teşvik Fonu Nedir?
“Tasarrufu Teşvik Fonu” adıyla devlet, maaşlarımızdan zorunlu bir kesinti yapmakta idi. Şimdi bize Şu ana kadar birikmiş tasarruflarımızın yüzde yirmi faizi “nema” adıyla iade edilmektedir ve ilk taksit olarak bunun üçte biri ödenmektedir.

Tasarruf Teşvik Numaramı Nasıl Öğrenebilirim?
Tasarruf Teşvik Fonu (Nema) numarasını kaybedenler, Nema numaranızı internet üzerinden öğrenmeniz mümkün değildir. 0 312 231 75 60numaralı telefonu arayarak Nema Numaranızı öğrenebilirsiniz.

Tasarruf Teşvik Hesabımdan Alacağım Olup Olmadığını Nasıl Ve Nereden Öğrenebilirim?

Tasarrufu Teşvik Hesabınızda Kesinti Olup Olmadığını Öncelikle İşyerinizin Muhasebe Kayıtlarından Öğrenebilirsiniz. Öğrenemediğiniz Takdirde Tasarrufu Teşvik Personel Hesap Numaranızla Herhangi Bir Ziraat bankası Şubesine Müracaat Ederek Öğrenmeniz Mümkündür

Ödemeler Nasıl Yapılıyor ?
Hazine Müsteşarlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Anapara (Tasarruf Kesintisi ve Devlet/İşveren Katkısı) ödemeleri için şahsi başvuru yapacakların, anaparalarını almak üzere T.C. Ziraat Bankası A.Ş’nin herhangi bir şubesine, Tasarrufu Teşvik Hesap Numarası, T.C. Kimlik Numarası, kimlik belgesi (nüfus cüzdanı veya ehliyet) aslı ve fotokopisi ile başvurmaları gerekiyor.

Geçmiş Yıllarda Çalıştığım İşyerleri Kapalı Ne Yapabilirim?
Bu Durumdaki Hak Sahiplerine İşyerlerince Bildirilen Ve Bankamız Kayıtlarına İntikal Eden Tutarlar Üzerinden Ödeme Yapılacaktır.

Bankadaki Anaparamı Ve Nema Taksitlerini Nasıl Alabilirim?
4853 Sayılı Kanun Çerçevesinde Hak Sahibi İstediği Taktirde İşyeri Vasıtasıyla Toplu Ödeme İle Anapara/Nema Taksit Ödemelerini Alabileceği Gibi, Bireysel Olarak Bankamızın Herhangi Bir Şubesine T.T. Personel Hesap Numarasını, T.C. Vatandaşlık Numarasını Ve Geçerli Bir Kimlik İbraz Ederek T.T. Ödemelerinden Yararlanabilmektedir.

Key ödemeleri Sorgulama için aşağıdaki resme tıklayınız.

KEY ÖDEMELERİ LİSTESİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

paylaş:

Yorum Yap