2013 Şantaj Suçunun Cezası Nedir Para Cezası Ne Kadar ve Hapis Cezası Kaç Yıl

Şantaj Suçunun Cezası Nedir bu konuda bilmek istedikleriniz merak edilen soruların cevaplarını aşağıdaki konumuzda bulabilirsiniz..

Şantaj Suçu Türk Ceza Kurumu’nun 107 inci maddesinde

1 – Hakkı olan veya yükümlü olduğu bir şeyi yapacağından veya yapmayacağından bahisle, bir kimseyi kanuna aykırı veya yükümlü olmadığı bir şeyi yapmaya veya yapmamaya ya da haksız çıkar sağlamaya zorlayan kişi, bir yıldan üç yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır.

2 – Ek fıkra: 29/06/2005-5377 S.K./14.mad Kendisine veya başkasına yarar sağlamak maksadıyla bir kişinin şeref veya saygınlığına zarar verecek nitelikteki hususların açıklanacağı veya isnat edileceği tehdidinde bulunulması halinde de birinci fıkraya göre cezaya hükmolunur.

paylaş:

Yorum

  1. Birisinin uygunsuz hallerini planli olarak tuzaga dusurerek ( ickisine ilac koymak gibi ) onceden kamera kaydina alan bir sahis sonra bu kayitlari one surerek magdurdan maddi veya manevi bir fayda elde etmeye calismasi tam olarak hukuk dilinde hangi suclari kapsar ve cazalari veya cezasi nedir

  2. hukukçu değilim ama şantaja gireceğini söyleyebilirim. şantaj ise özellikle de böyle uygunsuz resimlerle yapılan şantajın cezası oldukça caydırıcı derecede ağırdır.

Yorum Yap