2013 Kamu’ya Engelli Memur Alımları, Ne Zaman Kaç Kişi Alınacak

Etiketler: 2013 Engelli İşçi Alımları, 2013 Engelli Memur Alımları, 2013 Engelli Personel Alımları, 2013 Kamu Engelli İşçi Alımları, 2013 Kamu Engelli Memur Alımları, 2013 Kamu Engelli Personel Alımları, Devlet Personel Başkanlığı Engelli Alımları, Engelli Eleman Arayanlar, Engelli İşçi İlanları, Engelli Memur İlanları, Engelli Memur Sınavı – ÖMSS, Engelli Memur Yerleştirmeleri, Engelli Memur Yerleştirmeleri Ne Zaman?, Engelli Personel Alım Sınavı – ÖMSS, Engelli Personel İlanları, İş Arıyorum – Engelli, İş Arıyorum – Özürlü, Kamu Engelli Alımları, Kamu Engelli Atamaları 2013, Kamu Özürlü Alımları, ÖMSS Ne Zaman Yapılacak?, Özürlü Eleman Arayanlar, Özürlü Memur Alımları 2013

2013 Yılında Kamuya Kaç Engelli Memur Alınacak

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, katıldığı bir televizyon programında 2013 yılında yapılacak engelli memur alımları hakkında bilgi verdi. Şahin konuyla ilgili olarak “Şu anda kamuda 23 bin boş engelli kadromuz var. 5 bin 500 engelli, yapılan sınavın ardından kamuda çalışıyor. 2013′te en az kamuda çalışan sayı kadar engelliyi işe alacağız. Hızlı bir şekilde de boş kadroyu sıfırlayacağız. ” dedi.

2013′te Kamuya Kaç Engelli Memur Alımı Yapılacak ?

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, TGRT’nin “Ankara’nın Gündemi” programına konuk oldu. Şahin 2013′te yapılacak engelli memur alımları hakkında bilgi verdi: “Şu anda kamuda 23 bin boş engelli kadromuz var. 5 bin 500 engelli, yapılan sınavın ardından kamuda çalışıyor. 2013′te en az kamuda çalışan sayı kadar engelliyi işe alacağız. Hızlı bir şekilde de boş kadroyu sıfırlayacağız.”

Engellilerin kamuda istihdamı konusunda hızlı ilerleme kaydettiklerini belirten Şahin şöyle konuştu:

“Türkiye Cumhuriyeti tarihinde istihdamda ayrılan pay 10 ise şu an 30 katını yerleştirmiş durumundayız. Kamuda çalışan personel çoğaldıkça yüzde 3 çalıştırmak zorunda olduğu için engelli alımındaki sayıda hızlı bir şekilde artıyor. Şu anda kamuda 23 bin boş engelli kadromuz var. 5 bin 500 engelli, yapılan sınavın ardından kamuda çalışıyor. 2013′te en az kamuda çalışan sayı kadar engelliyi işe alacağız. Hızlı bir şekilde de boş kadroyu sıfırlayacağız. 2008′de çıkardığımız istihdam paketinde engellinin özel sektörde alımını da teşvik ettik. Özel sektörde de çok olumlu bir süreç başladı

2013 Engelli Özürlü Kamu Memur İşçi Alımları, Boş Kadro Atamaları

Kamu engelli-özürlü memur personel alımları konusundadevlet önemli adımlar atıyor. 7 bin boş engelli memur personel kadrosu önümüzdeki dönemde yeni engelli personel alımları ile doldurulacak. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin 2013′de engelli-özürlü personel memur alımlarına devam edileceğini ve 2013′ün ilk 3 ayında boş kalan engelli memur kadrolarının tamamlanacağını açıkladı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in yaptığı açıklamaya göre 2013yılının ilk üç ayında ikinci kez 2013 yılı için engelli memur alımı yapılacağını açıkladı. Bakan Şahin, konuk olduğu Anadolu Ajansı’nda soruları yanıtladı. “Engellilere yönelik memuriyet sınavında (ÖMSS) yeni yerleştirmeler ne zaman yapılacak?” sorusunu Bakan Şahin:

“Engellilere yönelik ilk kez yeni bir sınav sistemini test ettik. Kendimizi test ettik. Tüm engel gruplarını ayrı ayrı sınava aldık. Daha önce tek tip soru soruluyordu. Genelde de bedensel engelliler daha hızlı yapıyordu, daha yüksek puanı onlar alıyordu ve daha hızlı işe yerleştiriliyorlardı. Şimdi tüm engel gruplarını kendi içinde ayrı sınava aldık.

7 bin engellimizin boş kadrosunu açtık ama ben engelli kardeşlerimize Ekim ayında ‘ikinciyi de açarız’ demiştim fakat 657 Kanunu’na göre aynı yıl iki yerleştirme yapamıyorsunuz. O yüzden Ocak ayında yani 2013′ün ilk üç ayında Devlet Personel Başkanlığı ile de görüştük ve boş kalan kadroları dolduracak şekilde ikinci bir alımı da yapacağız. O konuda hiç merak etmesinler. Başbakanımızın birebir talimatı ve birebir takibiyle bunu yapıyoruz. Gereken neyse yapılacak.” dedi.

 

paylaş:

Yorum Yap