2013 İsme gelen ptt havale öğrenme, ptt tc no ile havale sorgulama

Ptt Havale Sorgulama

Ptt online havale sorgulama yapabileceğiniz bir yer yoktur. Havaleniz geldiği zaman hangi ptt merkezine geldiyse sadece oradan çekebilirsiniz.

Havaleniz geldiğinde örnek vermek gerekirse İstanbul Şişli merkezine havaleniz geldi . Ptt memuruna kimliğinizi (ehliyet ve pasaportta geçerlidir) uzatarak havalem geldi dediğinizde Memur sorgulama yaparak size 3 tane soru soracaktır

1)havaleniz nereden geliyor?

2)havaleniz ne kadar?

3)havalenizi kim gönderiyor?

Bu sorulardan en az 2 tanesini bilemezseniz Ptt Memuru havalenizi ödemeyebilir.

Bir diğer hususta havaleniz istanbul şişli merkezine geldiyse havalenizi sadece şişli merkezinden çekebilirsiniz.

 

Ptt Havale Gönderme ve Alma 

tt den havale göndermek için ptt merkezi yada şubelerinde havale ve posta çeki para gönderme formunu doldurmanız gerekmektedir.

Bu formda gönderici Adı Soyadı TC kimlik nosu vede Adresinizi yazmanız Alıcının ise hangi Ptt merkezinden alacağını ve alıcını tam adını yazarak (kısaltma kullanmayın M. ali gibi) havalenizi gönderebilirsiniz.

Alıcı sadece gönderdiğiniz ptt merkezi yada şubesinden havalesini alabilir. Şubeniz bağlı olduğu merkezden de alabilir.

Havaleler online olarak saniyeler içinde karşı tarafta olur.

Havale ek hizmetlerinden de bahsetmek gerekirse konutta teslim vede posta havalesi gibi seceneklerde mevcuttur.

UPT PTT LERDEN TÜM BANKA HESAPLARINA VE İSME HAVALE 

UPT “ucuz para transferi” Ptt merkezlerinden tüm banka hesaplarına ve isme havale gönderebilirsiniz. Havalemi yapmak istediniz hemen bir PTT merkezine gidip UPT formu doldurarak çok az masrafla havalenizi isme yada hesaba gönderebilirsiniz. UPT “ucuz para transferi” aktifbank ve ptt anlaşmasının ürünüdür.

 

PTT

   Sayfanın Konuları: PTT – PTT Kargo Takip – PTT Kargo Sorgulama – PTT Bank – ptt.gov.tr, ptt Posta Telfraf Telefon Genel Müdürlüğü, PTT Hizmetleri, PTT Bank, PTT Sorgulama, PTT İnternet Şubesi, PTT Posta Kodu Bulma, PTT Kargo, PTT Sorgulama, PTT Şubeleri, PTT Ücret Tarifeleri, ptt, p.t.t., www.ptt.gov.tr, ptt com, ptt tr, posta hizmetleri.

  • PTT RESMİ İNTERNET SİTESİ – ptt.gov.tr

   PTTPTT Genel Müdürlüğü ile ilgili her türlü bilgiye, kurumun “ptt.gov.tr” adresli resmi internet sitesinden ulaşabilirsiniz. Sitede, PTT Kargo Takibi Sorgulaması yapabilir, posta kodu öğrenebilir, PTT şubelerinin adreslerini görebilirsinis. PTT resmi sitesindeki ana bölümler şöyle: Kurumsal Yapı, Hizmetler, Tarifeler, Pulculuk (Filateli), İnteraktif Hizmetler, İhaleler, Duyurular, İrtibat…
PTT

PTT’nin İnteraktif Hizmetleri

  • EN YAKIN PTT

   Bulunduğunuz yere en yakın PTT şubesini öğrenmek için gidiniz.

  • PTT – e-TELGRAF

   Sevdiklerinizin özel günleri için, internet yoluyla telgraf çekebilirsiniz.

PTT’nin Diğer Hizmetleri

PTT ile İlgili Siteler

paylaş:

Yorum Yap