2013 İki Renkli Şirin Bebek Süveter ve yelekleri çok güzel modeller

bebek süveterleri,bebek süveteri,erkek çocuk kazak örgü modelleri,çocuk süveter modelleri,erkek bebek süveterleri,cocuk süveter örnekleri,kız çocuk süveter modelleri,erkek bebek süveter örnekleri,erkek çoçuk süveterleri,iki renkli erkek süveter örnekleri

Kış günlerinde bebeğinizi sıcacık tutacak bu güzel süveter ve yelek modellerini sizlerde rahatlıkla örebilirsiniz sevgili anneler en yeni modelleri sizlerle iki Renkli Bebek Süveter ve yelek modelleri..

İki Renkli Örgü Bebek Yeleği Modeli Açıklamalı

Şirin bir bebek yeleği modeli daha sizlerle sevgili anneler iki renkli bebek yeleği modeli gerekli olan malzemeler ve örülüşünün anlatımı ile sizlerle kolay gelsin

Yelek için Gerekli Malzemeler
Nako Bebe 100 1 adet Koyu Mavi ( No:1256) , 1 adet açık mavi ( No:2586)
3 numara şiş
4 adet düğme
1 numara tığ

forumdasnetrgbebekyeleg İki Renkli Örgü  Bebek Yeleği Modeli Açıklamalı

Yeleğin Örülüşü
Arka ;
1 . 3 numara şişe koyu mavi iplikle 64 ilmek atın.
2 . 6 sıra haroşa örün.
3. İki kenardan 8 ‘er ilmek haroşa ortası düz örgü olacak şekilde 13 cm. örün.

forumdasnetrgbebekyeleg İki Renkli Örgü  Bebek Yeleği Modeli Açıklamalı

4.Kenarlardan 16 ‘şar ilmek haroşa ortası düz örgü olacak şekilde 6 sıra örün.
5. İki taraftan kol için 8′er ilmek kesin.
6. 6-7 cm daha ördükten sonra,tümünü 3 sıra haroşa yapın ve keserek arkayı bitirin.

Ön;

3 numara şişe açık mavi ve koyu mavi iplikle 36 ‘ şar ilmek atın.( İki önü bir arada örmek için aynı şişe iki rengin ilmeğini atarak örebilirsiniz.İsterseniz ayrı ayrı da yapabilirsiniz fakat ikisini bir örmek daha rahat oluyor.)


2012 EL IŞI TIĞ IĞNE OYASI DANTEL ÖRNEKLERI
forumdasnetrgbebekyeleg İki Renkli Örgü  Bebek Yeleği Modeli Açıklamalı

İki kenardan 8 ‘ er ilmek haroşa gerisi düz örgü olacak şekilde 13 cm. örün.( Örgü sırasında ön taraftan 10 sıra aralıkla ilikler açın.İlik açmak için ; 3-4 ilmek içerden 1 ilmek kesin.Sonraki sıra kestiğiniz ilmeğin yerine bir ilmek arttırın.Bu şekilde ilik açmış olursunuz.)
6 sıra kol kesimi yapılacak taraftan 16 ilmek haroşa diğer taraftan 8 ilmek haroşa örün.
Kol tarafından 8 ilmek kesin.3-4 cm. ördükten sonra yaka tarafında 16 ilmek haroşa diğer tarafta 8 ilmek haroşa ortası düz örgü ile 3 cm kadar örün.

forumdasnetrgbebekyeleg İki Renkli Örgü  Bebek Yeleği Modeli Açıklamalı

Yaka için 12 ilmek kesin kalan ilmekleri de 9-10 sıra haroşa ördükten sonra keserek bitirin.

forumdasnetrgbebekyeleg İki Renkli Örgü  Bebek Yeleği Modeli Açıklamalı

Parçaları birbirine dikerek ekleyin.Düğmelerini dikin.

Cepler ;
1. Koyu mavi kısma açık mavi ip ile diğer kısma da koyu mavi ip ile tığla 20 ilmek alıp şişe geçirin.
2. 3 sıra haroşa örün.
3. Kenarlardan 3 er ilmek haroşa ortası düz örgü olacak şekilde 4 cm. ördükten sonra 3 sıra daha haroşa örerek kesin.
4. Yanlardan dikerek bitirin.

İki Renkli Şirin Bebek Süveterleri

Merhaba sevgili hanımlar, bebeklerimiz için güzel örgüler örmeye devam ediyoruz. Bugünde çok şirin iki renkli örgü bebek süveter örneklerine bakacağız birlikte. Anneler, anneanneler, teyzeler minik bebekler için örgü örmeye doyamazlar. Daha bebek dünyaya gelmeden sanki bir gelin çeyizi hazırlanır gibi bir çok örgü kıyafetler hazırlanır bebek için. Pantalonlar, kazaklar, hırkalar neler neler örülür. Hepsi birbirinden sevimli hepsi birbirinden güzel ve şık cicili bicili örgüler hep bebeklerimiz içindir. Onlara el emeğimizle birşeyler örüp giydirmek bizlere ayrı bir heyecan katar. Eminim bir çok süveter örneği görmüşsünüzdür bugüne kadar bende bugün sizler için iki renkli örgü bebek süveter örneklerini tanıtmayı düşündüm. İki renkli örgü süveter modelleri de yine bebeklerimiz için örebileceğimiz o çok şirin örgü kategorisine girmekte.

Resimleri tam boy görebilmek için lütfen küçük resmin üzerine tıklayın.

 

 

 

Evinizde artan iplerinizi değerlendirmek istiyorsanız eğer bu iki renkli örgü modelleri tamda bu değerlendirmenize uygun bir model hanımlar. İki renkli süveter modellerini örerek bebekleriniz için güzel örgü örneklerine yeni modelleri katabilirsiniz. Hem erkek hem de kız bebekler için uygun bir süveter modeli olan bu iki renkli örgü süveter modellerini örgü örmeyi bilen her hanım kolaylıkla yapabilir. Örgü süveter örneklerinizi dilerseniz çiçek desenleri ile dilerseniz kardan adam desenleri ile süsleyebilir ya da şık bir düğme dikerek tamamlayabilirsiniz. Sizler için birbirinden şık ve güzel iki renkli örgü süveter modellerini resimli olarak paylaşıyorum hanımlar. Resimlerde ki iki renkli örgü süveter modelleri sizler için fikir ve örnek oluşturabilecektir. Deryalı günler programında ki derya baykalın örmüş olduğu iki renkli kırmızı örgü bebek süveter modelini de sayfamızda bulabilirsiniz. Hepinize kolay gelsin hanımlar, bizi takip etmeye devam edin, şimdilik hoşça kalın…

paylaş:

Yorum Yap