2015 Facebookta silinen mesajları geri getirme programı

Sponsorlu Bağlantılar

ETİKET: facebookta silinen mesajları geri getirme, facebook silinen mesajları geri getirme, facede silinen mesajları geri getirme, facebook da silinen mesajları geri getirme,

Hesap Ayarları>Genel>Sol alttaki (Facebook verilerimin kopyasını indir)tıkla.

Sponsorlu Bağlantılar

Facebook Silinen Mesajı Geri Getirme

En çok sorulan sorulardan biride facebooktan silinen mailleri geri getirebilirmiyiz sorusudur, bu sorunun cevabı aslında çok açık ne yazıkki silinen mesajları geri getiremiyoruz. Yanlız bir iki noktaya değinmek belkide probleminize çözüm olabilir.

1- İlk olarak geri getirmeniz gereken mesajı daha yeni sildiyseniz ve o sayfadan henüz ayrılmadıysanız facebook üzerinden “Undo”  “Geri al” butonuna basarak sildiğiniz mesajı geri getirebilirsiniz.

2– Bir diğer yolda ki bu yöntem muhtemelen sizin sorununuza çözüm olacaktır, Facebook’un defaul ayarlarında bir değişiklik yapmadıysanız çeşitli notificationlar size mail olarak iletilmektedir bunlara arkadaşlık istekleri, grup davetlerinin yanı sıra gelen mesajlarda dahildir. Facebook’a kayıt olurken verdiğiniz mail adresine bu mesajlar gelmiştir mailboxınızdan bu mesajlara ulaşabilirsiniz.

Yeni Yazımız Yayınlandı! Bu Konuda İlginizi Çekebilir: Facede eski mesajları geri getirme programı denendi kesin çalışıyor hemen tıklayın ve nasıl yapıldığını öğrenin!!!

Facebook Silinen Mesajı Geri Getirme

Maalesef facebook’tan silinen mesajları geri getiremiyoruz. Fakat iki önemli nokta sorunumuza çözüm olabilir.

1- İlk olarak geri getirmeniz gereken mesajı daha yeni sildiyseniz ve o sayfadan henüz ayrılmadıysanız facebook üzerinden “Undo” “Geri al” butonuna basarak sildiğiniz mesajı geri getirebilirsiniz.

2- Bir diğer yolda ki bu yöntem muhtemelen sizin sorununuza çözüm olacaktır, Facebook’un defaul ayarlarında bir değişiklik yapmadıysanız çeşitli notificationlar size mail olarak iletilmektedir bunlara arkadaşlık istekleri, grup davetlerinin yanı sıra gelen mesajlarda dahildir. Facebook’a kayıt olurken verdiğiniz mail adresine bu mesajlar gelmiştir mailboxınızdan bu mesajlara ulaşabilirsiniz.

Sildiğiniz özel mesajlar bile okunabilir(!)

Facebook’da sildiğiniz özel mesajların tamamiyle silindiğinden emin misiniz ? Durun! Hemen cevaplamayın. İsterseniz yazımın sonuna geldiğinde cevaplayın. Kısa bir giriş yapalım konumuza. Facebook üzerinde var olan uygulamaları kullanmamışsanız bile anasayfanızda görmüşsünüzdür.  Bir arkadaşınızın bahçe yaptığını, tavuk yetiştirdiğini vs. Bunların tümü facebook uygulamaları sayesinde olmaktadır. Facebook uygulamaları kendi alt yapısında barındırmaz fakat çalıştırılmasına, facebook üzerinden sunulmasına izin verir. Yani uygulamaların facebook kullanıcılarıyla etkileşim halinde olması için, developer yani geliştiricilere kod betikleri sunmuştur.

 Yeni Yazımız Yayınlandı! Bu Konuda İlginizi Çekebilir: Facede eski mesajları geri getirme programı denendi kesin çalışıyor hemen tıklayın ve nasıl yapıldığını öğrenin!!!

Arkadaşlar bu araştırmamı 3 Kasım 2011 tarihinde gerçekleştirmiştim. Ancak yapılan güncellemeler sonrasında graph api tekniği ile alınan read_mailbox izninin tokenında değişiklik yapılmıştır. Böylece geçmiş ve silinen mesajlar saklanma olayı kaldırılmıştır. İlginize teşekkürler.

Bu kod betikleri sayesinde uygulamaya giriş yapan kullanıcıdan belli izinler alınarak, uygulamaya dahil edilir. Bu izinler göründükleri kadar masum değillerdir.

Konuyu fazla dağıtmadan Facebook uygulamalarından kısaca bahsedelim. Çoğumuz facebook’da bahçe yapar, tavuk bakar vs. Bu tarz şeylerle ilgilenen biri değilim, benim için önemli olan uygulamaların alt yapısı ve facebook ile iletişimidir.

Şöyle bir facebook istatistiklerine bakacak olursak;
(Socialbakers verilerine göre)

Facebook’da yer alan uygulamaların günlük kullanıcı trafiğini görmekteyiz.  Windows Live Messenger uygulaması günlük 18.000.000 kullanım ile liderliği korumaktadır. Fakat bu listede olması gereken Facebook iPhone, Facebook Android ve Blackberry Facebook uygulamaları da yer almalıydı. Neden yer verilmediği konusunda bilgim yok.

Şimdi gelelim asıl konumuza.  Uygulama geliştiriciyseniz “read_mailbox” permission dediğim de ne demek istediğimi az çok anlayacaksınız. Read_Mailbox (Mesaj kutusu okuma) iznini alan tüm uygulamalar sizin özel mesajlarınızı okuyabilmektedir. Peki bu nasıl oluyor ? Facebook neden izin veriyor ? diyebilirsiniz. Facebook bu özelliği açtığında tepkilerle karşılaşmıştı fakat üstünkörü bir açıklama ile bu fonksiyonu kapatmak yerine devam ettirdi.

Kimsenin aklına gelmiyor mu acaba ?
Bir uygulama neden benim özel mesaj kutumu okuma gereği duysun ?

Facebook geliştiricilerinin sizden izin olarak isteyebileceği bazı fonksiyonlar

Sizler için kendi hesabım üzerinden bu fonksiyonu anlatmak istiyorum. Daha iyi kavrayacağınıza inanıyorum.

Yukarıdaki resimde Altınkaynak.biz isminde oluşturmuş olduğum test uygulamama giriş yapıyorum. Ve uygulama içerisinde istemiş olduğum publish_stream, read_mailbox ve offline_access fonksiyonları için izin istiyorum.

Yeni Yazımız Yayınlandı! Bu Konuda İlginizi Çekebilir: Facede eski mesajları geri getirme programı denendi kesin çalışıyor hemen tıklayın ve nasıl yapıldığını öğrenin!!!

Etiketler: facebook silinen mesajı geri alma, facebook silinen mesajı geri almak, facebook silinen mesajı geri çağırmak, Facebook Silinen Mesajı Geri Getirme, facebook silinen mesajları görmek,facebook silnen mesajları görebilmek

Sponsorlu Bağlantılar
paylaş:

Yorum

Yorum Yap