2013 Facebookta kimlik dogrulama nasıl yapılır

Sponsorlu Bağlantılar

Facebook Hesap Doğrulama

Birçok kişi aslında son günlerde facebook hesap doğrulama ile ilgili problem yaşıyor. Pek bahsedilmesede birçok kullanıcının hesabını doğrulayamadığı için profillerine giremiyorlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Peki Facebook neden hesap doğrulama ister
Genelde hesap profilinizde çok fazla paylaşım, yorum, tanımadığınız arkadaşları ekleme gibi aktiviteler facebook tarafında hesabınızın bu hesaba ait olmayan kişi tarafından kullanıldığı izlenimi verir. Bir bakıma spam hesap olarak algılar ve karşıdaki kişinin ya hesabına hakim olmasını yada bir telefon ile hesabın kendisine ait olduğunu kanıtlamasını ister.

Facebook Hesap Doğrulama Seçenekleri
Hesap doğrulama için iki seçenek vardır. Birincisi hesabınızdaki arkadaşları tanıyarak hesap doğrulama. İkincisi telefon ile hesap doğrulama.

1- Arkadaşlarınızın Yüzlerini Tanıyarak Hesap Doğrulama
Giriş yaptığınızda facebook yaklaşık 10 adet kişinin resmini ekrana getirir ve alttaki seçeneklerden bu kişilerin isimlerini bulmanızı ister. İki adet resim atlama sanşınız vardır. Ve bu işlemin süre kısıtlaması vardır. 2 dakikayı geçirmeniz durumunda kişileri doğru bilsenizde hesabınız doğrulanmaz.

2- Telefon ile Hesap Doğrulama (Facebook telefon onayı)
Sizden facebook daha önce facebook üzerinde kullanılmamış bir telefon numarası ister. Telefon numaranızı ülke kodunu yazarak gönderirsiniz ve sizden telefona gelen doğrulama kodunu ekrana yazmanızı ister. Ama bir türlü doğrulama kodu yani telefon onay kodu gelmez. 1 gün 2 gün farketmez. Bilinmesi gereken birşey vardır. Facebook Turkcell Hatlarına doğrulama kodu şu anda gönderemiyor. Yani Facebook telefon numarası sorunu var Sanırım servis sağlayıcılarda problem var. Şu an sadece Vodafone, Avea Hatlarına bu kod geliyor. Bu sebeple acil hesabınızı açmanız gerekiyorsa bir Vodafone veya Avea hattı bulun.

Fake Facebook Hesaplarında Doğrulama Nasıl Yapılır
Sahte oluşturulmuş facebook hesaplarında belkide telefon numarası vermek istemeyebilirsiniz veya telefon numaranızı asıl hesabınızda kullanmış olabilirsiniz. Bu durumda arkadaşlarını tanıyarak hesap doğrulama seçeneğini kullanmanız gerekmektedir. Peki tanımadığınız kişilerin yüzlerini nasıl tanıyacaksınız. Bunu facebook hesabınızda tanıttığınız mail adresine girip arkadaşlık isteği kabul edilen kişilerin bildirim mailinde kişilerin profil resimleri bulunmaktadır. Buradan facebook testindeki seçeneklerden mail araması yaparak kişilerin yüz resimlerini doğru bir şekilde tespit edebilirsiniz. Yalnız facebook hesap doğrulama testinin yaklaşık 2 dakika ile sınırlı olduğunu unutmayın. O yüzden bu işlemi hızlı bir şekilde yapmanız gerekmektedir.

Facebook Neden Hesap Doğrulama İster
Belki dikkat etmemişsinizdir ama yorumlar eklerken paylaşım yaparken size görsel olarak bir kodu onaylamanızı ister. Hani şu zor okunan güvenlik kodları gibi. Bu onay kodları kısa zamanda çok paylaşım veya yorum girdiğinizde sizin bir kişi olduğunuzu doğrulamak içindir. Sanal programlar ile otomatik profil yönetimine engel olmak içindir. Bu sebeple size sorulan bu güvenlik kodlarını yanlış girmeyin. Sanırım 4 defa yanlış girdiğinizde sizden hesap doğrulama istiyor.

Tüm hesap alma yöntemlerini denediyseniz ve hesabınızı geri alamadıysanız.
Artık facebook açıklarını girme vaktiniz geldi demektir. Peki bu açıklar nedir diye sorarsanız. Başkalarının hesaplarını ele geçirmek için kullanılan yöntemler de diyebiliriz. İlk önce hesabınızın aynı isminde yeni bir hesap oluşturun. Mesela Hesap adınız “Adınız Soyadınız” şeklinde ise aynı isimde hesap oluşturun. Hatta 2-3 hesap oluşturun. Daha sonra hesabınızdaki kişilere tabi bu sizin hesabınız olmalı yoksa yaptığınız facebook hesap ele geçirme olur ki bu yasal değildir. Arkadaşlarınıza arkadaşlık isteği gönderin. Belirli sayıda arkadaş ekledikten sonra. İki adet browser açın ve hackleme işlemine devam edebilirsiniz. Bir browserda yeni hesabınızı açın diğerinde ise almak istediğiniz hesapta kafadan bir şifre atarak giriş denemesi yapın. Bu işlem sizi bu hesap sizinmi gibi bir kısma götürecek. Hasabınızı hackleme yönetemini bu makalenin ikinci parçasında yayınlayacağım.

Facebook Hesap Doğrulamayamadıysanız
Tüm işlemleri yaptınız fakat hesabınızı geri alamadıysanız facebook ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Telefon doğrulama, arkadaşlarının yüzlerini tanıyarak doğrulama işlemlerini sürekli yaptıysanız büyük ihtimalla çok fazla deneme yaptığınız için bu seçenekler geçici olarak askıya alınır. Sanırım arkadaşlarının yüzlerini tanıma seçeneği 2-3 saat sonra tekrar aktif oluyor. Çok fazla telefon denemesi yaptıysanız 1-2 günce içinde tekrar deneyebiliyorsanız. Facebook ile iletişime geçerek yardım alabilirsiniz.

Facebook hesap doğrulama nasıl yapılır

hesap doğrulanma burayı tıklayın

Ülke kodunu “Türkiye (+90)” olarak şeçin.Telefon numarası kısmına telefon numaranızı yazın.Onayla butonuna tıklayın.Telefonunuza mesaj olarak onay kodu gelecek.facede onay kodunu gir yazan yere Kodu yazıp onayla butonuna tıklayın.İşlem bu kadar hesabınız onaylanır.

Facebook Hesabını Doğrulamak

Arkadaşlar Facebook bazı işlevler için hesabınızı doğrulamamızı istiyor. Mesela doğrulanmamış bir hesaptan video yüklerken “100 MB’den küçük ve 2 dakikadan kısa.” şartını istiyor. Kullanıcı adı (profil ve Facebook sayfa adresini kısaltma) değiştirmek için de hesabımızın doğrulanması gerekiyor.

Peki hesap nasıl doğrulanır?

Öncelikle buraya tıklayarak hesap doğrulama sayfasına gidin.

 

 

Ülke kodunu “Türkiye (+90)” olarak şeçin.
Telefon numarası kısmına telefon numaranızı yazın.
Onayla butonuna tıklayın.

 

 

Telefonunuza mesaj olarak onay kodu gelecek. Kodu yazıp onayla butonuna tıklayın.

 

 

Ve hesap onaylanıyor.

 

 

Sponsorlu Bağlantılar
paylaş:

Yorum

  1. merhaba benim facebook hesabım fakeydi ve 1 gündür açmiştım ve birden hesabım geçici olarak engellendi burda telefon numarası girerek oldugunu söylediniz ama bende oyla bir şık yok sadece arkadaşlarımın fotograflarından bulma var birisine sordugumda fazla arkadas ekledigimde engellendigini soyledi birde telefon numarasıyla onayı nasıl yapabilrim yardımcı olursanız sevinirim

  2. Abi ben bastım ama bende ad soyad e posta dogum tarıhımı ve kımlıgımın resmını ıstedı hepsını yaptım ama olmadı lutfen bana yardım edermısın abı ?

  3. bn bu işlemleri yaptm telefona kod geldi girdim bu sefer bidaha aynıları çıkıyo başa dönüyo ya

Yorum Yap