2012 SBS soruları ve cevapları indir yükle download çözümleri cevap anahtarı yanıtları tüm dersler

Sponsorlu Bağlantılar

SBS 2012 Soru Kitapçıkları

 

8. Sınıf A Kitapçığı

8. Sınıf B Kitapçığı

8. Sınıf Görme Engelliler

Kitapçıklar saat 13.45 itibariyle açıklandı. Soru ve kitapçıklar için tıklayın

Sponsorlu Bağlantılar

Seviye Belirleme Sınavı (SBS), 664 sınav merkeziyle 3 bin 828 binada saat 10.00’da başladı.

Sınav, 120 dakika sürecek. 1 milyon 98 bin 243 adayın başvurduğu SBS, 654’ü yurt içinde 10’u yurtdışında olmak üzere toplam 664 sınav merkeziyle 3 bin 828 binada saat 10.00’da başladı.

Öğrencilere sınavda Türkçe, matematik, fen ve teknoloji, sosyal bilimler ve yabancı dil derslerinden olmak üzere toplam 100 soru sorularak, 120 dakika süre verilecek. Özel eğitim alan bin 548 öğrenciden 50’si de evde veya hastanede gözetmenler kontrolünde sınava alınacak. 400 denetmen, 202 Bakanlık temsilcisi ile 116 bin 724 bina ve salon görevlisinin yer aldığı SBS, yurt içi ve yurtdışında, engelli öğrencilere verilecek ek süreyle birlikte saat 12.30’da sona erecek. Saat 13.45 itibariyle sorular ve cevap anahtarı “www.meb.gov.tr” adresinde yayınlanacak. Sınav sonuçlarıysa 12 Temmuz’da açıklanacak.

SBS’YE EVİNDE GİRDİ

Annesinden nakledilen böbrekle hayata tutunan Yusuf Çiftçi İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Serkan Kalın, Seviye
Belirleme Sınavı’na (SBS) bir yıldır eğitimini de sürdürdüğü evinde girdi.

Sınav öncesi beraberindekilerle Serkan Kalın’ı evinde ziyaret eden Gümüşhane Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, öğrenciyle bir süre sohbet etti, sınavda kendisine başarı diledi.

SİVAS’TA ÖĞRENCİLERİN SBS HEYECANI 

SİVAS’ta ilköğretim okulu 8’inci sınıf öğrencileri, Seviye Belirleme Sınavı (SBS) heyecanı yaşadı. Öğrenciler sınav salonlarında, aileleri de okul bahçelerinde ter döktü.

Tüm yurtta olduğu gibi Sivas’ta da SBS heyecanı yaşandı. Binlerce öğrenci, sabahın erken saatlerinden itibaren sınava girecekleri okullara geldi. Öğrencileri aileleri de yalnız bırakmadı. Öğrenciler ve aileleri, okul bahçelerinde heyecanla sınavın başlamasını bekledi. Öğrenciler, sınav saatinin gelmesi ile birlikte görevliler tarafından yanlarında cep telefonu ve hesap makinesi gibi eşyalar bulundurmamaları konusunda uyarılarak salonlara alındı. Kentte bazı okullarda ise öğrencilerin arama yapılmadan içeri alındığı görüldü. Sınava girecek öğrencilerin heyecanları yüzlerine yansıdı.

Öğrenciler, 120 dakika süren sınavda ter dökerken, aileleri de okul bahçelerinde çocukları için bol bol dua etti.

Sponsorlu Bağlantılar
paylaş:

Yorum Yap