2012 Bedelli Askerlik Ücreti Kaç Para ve Yaş Sınırı, En Az Kaç Yaşında Olmak Gerekiyor

2012 bedelli askerlik fiyatı, 2012 bedelli askerliğin ödeme koşulları kredi kartına kaç taksit, nasıl ödeme yapılacak, bedelli ücreti ne kadar, bedelli askerlik kaç para, bedelli için yaş sınırı kaçtır, bedelli askerlik yapmak için en az kaç yaşında olunması gerek, bedelli askerlik yaşı 25 mi 27 mi 30 mu 35 mi, bedelli askerlik koşulları ve şartları detaylı olarak, bedelli askerlik hakkında bilgi, bedelli askerlik ile ilgili bilinmesi gerekenler, nereye başvurulmalı, hangi günler arasında başvurmak gerekiyor:

Bedelli Askerlik’te Yaş Sınırı

Öncelikle Bedelli Askerlik yaş sınırı 30 olacak.29 yaşını bitirmiş 30’undan gün alan Askerliğini yapmamış her erkek Bedelli Askerlik’ten faydalanabilecek.30 yaş sınırı birçok insan için hayal kırıklığına uğratsa da Başbakan Erdoğan’ın bu kriterde kesin konuşması dikkat çekti.

30 bin Türk Lirası karşılığında 21 günlük temel askerlik eğitimi almadan askerlikten muaf tutulacaklar. Bedelli askerlikten yararlanmak isteyenler, ödemenin yarısını peşin, kalan yarısını 6 ay içinde ödeyecekler.
Dövizli askerlik hakkı kazananlar ise  varolan 38 yaş sınırı gözetilmeksizin, 10 bin avro ödeyerek yükümlülüğü yerine getirmiş olacak. Dövizli askerlik yapanlar, 21 günlük temel askerlik eğitiminden de muaf tutulacak.
Bakan Şimşek’ten Kaç Kişi Yararlanabilecek Açıklaması
Geçmişte bedelliden yararlanma oranının yüzde 20’leri geçmediğini ifade eden Bakan Şimşek, şu anda da bedelli askerlikten potansiyel yararlanabilecek olanların sayısının 400 bin civarında olduğunu kaydetti. Bedelli askerlikte amacın gelirden çok sorun çözmeye yönelik olduğunu belirten Şimşek, elde edilecek gelirin nereye tahsis edileceğinin, hangi alanlara harcanacağının kanunla belirleneceğini söyledi.
İkinci Taksidi Ödemeyen Hakkını Kaybedecek
Bedelin yarısı peşin yarısı 6 taksitle ödenebilecek. İkinci taksiti ödemeyen hakkını kaybedecek. 21 gün de temel eğitim almayacak.
Bu Paralar Nereye Gidecek
Bedelli askerlikten gelen paranın nereye harcanacağı merak edilen konulardan biriydi. Erdoğan konuyla ilgili olarak şöyle konuştu: “Bedelli askerlik uygulamasından elde edilecek gelirin şehit yakınlarına, gazilere, özürlülere, muhtaç erbaş ve er aileleri ile TSK’ya, Jandarma Genel Komutanlığı’na, Sahil Güvenlik Komutanlığı’na, emniyet hizmetleri sınıfına mensup vazife malullerine yönelik sosyal hizmet ve faaliyetlerinin finansmanına aktarılacak. Milli bütçeden özürlülere yönelik ayırdığımız rakamı da artık bu fona ayırıyoruz. Terörle mücadelede zafiyetin oluşmasına asla izin vermiyoruz. İhtiyaç duyulan erbaş sayısını dikkate alıyoruz.”
‘Vicdani Ret’ Gündemde Yok
Başbakan Erdoğan, son günlerde kamuoyunda tartışılan vicdani retle ilgili de bilgi verdi. Erdoğan, vicdani retle ilgili düzenlemenin hükümetin gündeminde asla olmadığını belirtti.
Bankalar Ne Gibi İmkan Sağlayacak
Bankalar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bugünkü açıklamalarında netleşen bedelli askerlikle ilgili kredi desteği sağlayacak.
Bedelli askerlik yapabilmek için kredi kullanmak isteyenlere yönelik bu imkanı sağlayan bankalardan olan Şekerbank, bedelli kredisi için 3-12 ay vadede kredi faiz oranını yüzde 1,30, 13-60 ay vadedeki faiz oranını ise yüzde 1,40 olarak belirledi.Şekerbank’tan bedelli kredisi kullanmak isteyenler ayrıca 300 lira dosya masrafı ödeyecek.

Bedelli Askerlik konusunda şartlar belli oldu.2011 Bedelli askerlik için yaş sınırı kaç olacak? Ücretler ne olacak?Bankaların Bedelli Askerlik için yapmış olduğu kolaylık ne? Ünlüler’in Bedelli askerlik yorumu ve twitter’da Bedelli Askerlikle ilgili yorumlar…

Aylardır konuşulan ‘Bedelli Askerlik’te sınırlar çizildi.Başbakan Erdoğan dün yaptığı basın açıklamasıyla Bedelli Askerlikle ilgili tüm merak edilen soruların cevabını verdi.Askerlik çağına gelmiş bütün gençlerin merakla beklediği Bedelli Askerlik için aranan şartlar açıklandı.

Başbakan Erdoğan’ın dün açıkladığı Bedelli Askerlikle ilgili açıkladığı şartlar neler? Bedelli yaşı kaç olacak.Ücret ne olacak.Kimler ‘Bedelli Askerlik’ yapabilecek.Bankaların ‘Bedelli’ için yaprıkları tüm kolyalıklar ve ünlülerden hangileri ‘Bedelli’den yararlanabilecek hepsi haberimizde;

paylaş:

Yorum Yap