2011-2012 Lise Puanları

2011-2012 Liselere Giriş Puanları
2011-2012 Lise Taban ve Tavan Puanları
2011-2012 Anadolu Liseleri,Meslek Liseleri,Sağlık Meslek Liseleri,Düz Liselere Giriş Puanları

Bu yıl 8.sınıfa gidecek öğrenciler şimdiden merak etmeye başladılar.sbs den kaç puan alırsam hangi liseye giderim diye.
2010 yılında liselerin en yüksek puanla aldıkları öğrenci puanı,bir sonraki yılın taban puanını oluşturmakta.2011-2012 Lise Puanlarını aşağıdaki linklerden öğrenebilirsiniz.

2011-2012 SBS İllere Göre Anadolu Liselerinin Taban ve Tavan Puanları

2011 İllere Göre Anadolu Liselerinin Taban ve Tavan Puanları – 2011 İllere Göre SBS Anadolu Liselerinin Taban ve Tavan Puanları – SBS 2011 İllere Göre Anadolu Liselerinin Taban ve Tavan Puanları

illere göre anadolu liseleri taban puanları

2011 SBS İllere Göre Anadolu Liselerinin Taban ve Tavan Puanları açıklandı.2011 Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi (OGES) İllere göre Anadolu Liseleri Kontenjan Ve Tercih Listeleri yayımlandı. 2011 OGES tercih listelerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz

2011 Anadolu Liseleri Tercih Listeleri için Buradan tıklayınız

Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi

2011 Anadolu Liseleri Tercih Listelerini incelerken aşağıdaki açıklamaları esas alınız 

1) Bu listede bulunan pansiyonlu okulları kazanarak kayıtlarını yaptıran ve parasız yatılı olarak okumak isteyen öğrencilerden, parasız yatılı okuma şartını taşıyanlara, cinsiyetlerine uygun pansiyon bulunması halinde, pansiyondaki boş kontenjanlar ölçüsünde okula giriş puanları esas alınarak seçme ve sıralama ile parasız yatılılık hakkı tanınır. Pansiyonlarda paralı yatılı kalmak isteyen öğrenciler ise kontenjanlar ölçüsünde paralı yatılı kalabilirler.

2) Adana ili Adana Kız Lisesi, Erzurum ili Nenehatun Kız Anadolu Lisesi, Gaziantep ili Nuriye-Vasıf Onat Kız Anadolu Lisesi, İstanbul ili Çamlıca Kız Anadolu Lisesi, Kandilli Kız Anadolu Lisesi, Kayseri ili Behice Yazgın Kız Anadolu Lisesi, Şanlıurfa ili Yusuf İzzettin ve Sadettin Bilgin Kız Anadolu Lisesi, GAP Kız Anadolu Lisesi, Viranşehir Kız Anadolu Lisesi, Siverek Kız Anadolu Lisesi ve Fethi Şİmşek Kız Anadolu Lisesini sadece kız öğrenciler tercih edebileceklerdir.

2011-2012 SBS İllere Göre Fen Liselerinin Taban ve Tavan Puanları

2011 İllere Göre Fen Liselerinin Taban ve Tavan Puanları,
SBS İllere Göre Fen Liselerinin Taban ve Tavan Puanları 2011,
SBS 2011 İllere Göre Fen Liselerinin Taban ve Tavan Puanları

fen liselerinin taban ve tavan puanları 2011

İllere göre Fen Liseleri Kontenjan Ve Tercih Listeleri yayınlandı.2011 Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi (OGES) İllere göre Fen Liseleri Kontenjan Ve Tercih Listeleri yayımlandı.
2011 OGES tercih listelerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

2011 Fen Liseleri Tercih Listelerini incelerken aşağıdaki açıklamaları esas alınız

Bu listede bulunan pansiyonlu okulları kazanarak kayıtlarını yaptıran ve parasız yatılı olarak okumak isteyen öğrencilerden, parasız yatılı okuma şartını taşıyanlara, cinsiyetlerine uygun pansiyon bulunması halinde, pansiyondaki boş kontenjanlar ölçüsünde okula giriş puanları esas alınarak seçme ve sıralama ile parasız yatılılık hakkı tanınır. Pansiyonlarda paralı yatılı kalmak isteyen öğrenciler ise kontenjanlar ölçüsünde paralı yatılı kalabilirler.

2011 Fen Liseleri Tercih Listeleri
 için tıklayınız

oges.meb.gov.tr
Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi

SBS 2011-2012 İllere Göre Sağlık Meslek Liselerinin Taban Puanları

2011 SBS İllere Göre Sağlık Meslek Liselerinin Taban Puanları,
2011 sağlık meslek liselerinin taban puanları,
sağlık meslek liselerinin taban puanları 2011

İllere göre Sağlık Meslek Liseleri Kontenjan Ve Tercih Listeleri yayımlandı 2011 OGES tercih listelerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz..2011 Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi (OGES) İllere göre Sağlık Meslek Liseleri Kontenjan Ve Tercih Listeleri yayımlandı.

2011 Sağlık Meslek Liseleri Tercih Listeleri için tıklayınız 

oges.meb.gov.tr Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi

2011-2012 SBS İllere Göre Erkek Liselerinin Taban Puanları

2011 İllere Göre Erkek Liselerinin Taban Puanları,
SBS İllere Göre Erkek Liselerinin Taban Puanları 2011,
Erkek Liselerinin Taban Puanları 2011

2011 Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi (OGES) İllere göre Erkek Liseleri Kontenjan Ve Tercih Listeleri yayımlandı.

2011 Erkek Liseleri Tercih Listeleri için BURAYA tıklayınız

oges.meb.gov.tr 

2011 Erkek Liseleri Tercih Listeleri için aşağıdaki açıklamaları esas alınız;

1) Bünyesinde pansiyon bulunan okulları kazanan öğrenciler, cinsiyetlerine uygun pansiyon bulunması halinde ilan edilen yatılılık kontenjanından bu sınavda aldıkları puan esas alınarak yapılacak sıralamaya göre yararlandırılabileceklerdir. Yatılılık kontenjanı bulunmayan pansiyonlu okullarda kapasitenin üstünde yatılılık hizmeti verilememektedir.

2) Denizcilik alanına, kontenjanın iki katı öğrenci yerleştirilecektir. Bu öğrenciler, okulda yapılacak mülakat ve ve beden yeterliliği sınavında başarılı olmaları ve sağlık durumlarının denizcilik öğrenimine elverişli olduğuna dair, Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğünce yetkilendirilmiş resmî ve özel sağlık kurum/kuruluşlarından alınacak “Gemi Adamları Sağlık Raporu” ile belgelendirilmesi durumunda kesin kayıt yaptırmaya hak kazanacaklardır.

3) Edirne Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Teknik Lisesini kazanan ve yatılı kontenjandan yararlanacak olan kız öğrenciler bu okulda, erkek öğrenciler ise Edirne Keşan Anadolu Lisesi pansiyonunda, Kocaeli Gebze Deniz Yıldızları Anadolu Teknik Lisesi ve Anadolu Meslek Lisesini kazanan ve yatılı kontenjandan yararlanacak olanlar Kocaeli Gebze Çayırova STFA Anadolu Teknik Lisesi ve Anadolu Meslek Lisesi pansiyonunda, İstanbul Beşiktaş Ziya Kalkavan Denizcilik Anadolu Teknik Lisesi ve Denizcilik Anadolu Meslek Lisesini kazanan ve yatılı kontenjandan yararlanacak olanlar İstanbul Kağıthane Profilo Anadolu Teknik Lisesi ve Anadolu Meslek Lisesi pansiyonunda barındırılacaklardır.

4) ATL/AML Denizcilik alanını tercih eden KIZ öğrenciler 11. sınıftan itibaren Gemi Elektroniği ve Haberleşme, Gemi Yönetimi, Su Ürünleri Üretimi dallarında, ATL/AML Gemi Yapımı alanını tercih eden KIZ öğrenciler 11. sınıftan itibaren Gemi Yapım Ressamlığı dalında öğrenim göreceklerdir.
5) Ankara Keçiören Tarım Meslek Lisesini tercih edip yerleştirilen öğrenciler, Ankara Çankaya Tarım Meslek Lisesi bina ve tesislerinde GÜNDÜZLÜ olarak eğitim öğretim göreceklerdir.

2011-2012 SBS İllere Göre Kız Meslek Liselerinin Taban Puanları

2011 Kız Meslek Liselerinin Taban Puanları,
2011 İllere Göre Kız Meslek Liselerinin Taban Puanları,
SBS 2011 İllere Göre Kız Meslek Liseleri Taban Puanları

2011 OGES (Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi) İllere göre Kız Meslek Liseleri Kontenjan Ve Tercih Listeleri yayınlandı.
2011 OGES tercih listelerine aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

2011 Kız Meslek Liseleri Tercih Listelerini incelerken aşağıdaki açıklamaları esas alınız;

1) Bünyesinde pansiyon bulunan okulları kazanan öğrenciler, bu sınavda aldıkları puana göre yapılacak sıralama ile pansiyonda mevcut boş kontenjan çerçevesinde yatılılık imkanlarından yararlandırılabilecektir.

2) Mülakat ve Beden Yeterliği sınavı sonuçlarına göre öğrenci alınan Denizcilik alanına kontenjanın 2 (iki) katı kadar yerleştirme yapılacaktır. Bu öğrenciler, okulda yapılacak mülakat ve beden yeterliliği sınavında başarılı olmaları ve sağlık durumlarının denizcilik eğitimine elverişli olduğuna dair Sağlık Bakanlığı Sahil ve Hudutlar Genel Müdürlüğünce yetkilendirilmiş resmi ve özel sağlık kurum/kuruluşlarından alınacak “Gemi Adamları Sağlık Raporu” ile belgelendirmesi durumunda kesin kayıt yaptırmaya hak kazanacaklardır.

3) Mülakat sınavı sonucuna göre öğrenci alınan Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Eğlence Hizmetleri, Gazetecilik Alanı, Gıda Teknolojisi, Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri, Halkla İlişkiler ve Organizasyon Hizmetleri, Hasta ve Yaşlı Hizmetleri, Konaklama ve Seyahat Hizmetleri ile Yiyecek İçecek Hizmetleri alanlarına kontenjanın 2 (iki) katı kadar yerleştirme yapılacaktır.

4) Özel yetenek sınavı sonucuna göre öğrenci alınan Ayakkabı ve Saraciye Teknolojisi Alanının Ayakkabı Modelistliği Dalı, Saraciye Modelistliği Dalı, Grafik ve Fotoğraf Alanı, İnşaat Teknolojisi Alanının Restorasyon Dalı, Kuyumculuk Teknolojisi Alanı, Seramik ve Cam Teknolojisi Alanı, Sanat ve Tasarım Alanı ile Radyo Televizyon Alanının Grafik Animasyon Dalı ile Protokollü okulların ilgili alanlarına kontenjanın 2 (iki) katı kadar yerleştirme yapılacaktır.

2011 Kız Meslek Liseleri Tercih Listeleri için tıklayınız 

2011-2012 SBS İllere Göre Öğretmen Liselerinin Taban Puanları

2011 Öğretmen Liselerinin Taban Puanları, öğretmen liseleri taban puanları 2011 istanbul, 2011 İllere Göre Öğretmen Liselerinin Taban Puanları, öğretmen liseleri taban puanları 2011 ankara, 2011 SBS Öğretmen Liseleri Taban Puanları

İllere göre Öğretmen Liseleri 2011 Kontenjan Ve Tercih Listeleri yayımlandı. 2011 Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi OGES İllere göre Öğretmen Liseleri Kontenjan Ve Tercih Listeleri yayınlandı.
2011 OGES tercih listelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz..

2011 Öğretmen Liseleri Tercih Listelerini incelerken aşağıdaki açıklamaları esas alınız 

Tabloda belirtilen kontenjan sayısı, Anadolu Öğretmen Liselerine alınacak genel (Gündüzlü+Yatılı) öğrenci kontenjanıdır. Pansiyonu bulunan okulların yatılı öğrenci kontenjanı ile yatılı öğrenci alımına ilişkin valiliklerce yürütülecek iş ve işlemler için ÖĞRETMEN YETİŞTİRME ve EĞİTİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ oyegm.meb.gov.tr adresinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

2011 Öğretmen Liseleri Tercih Listeleri için TIKLAYINIZ 

2011-2012 SBS İllere Göre Ticaret Liselerinin Taban Puanları

ticaret liseleri taban puanları 2011,
2011 İllere Göre Ticaret Liselerinin Taban Puanları,
2011 Ticaret Liselerinin Taban Puanları

İllere göre Ticaret ve Turizm Liseleri Kontenjan Ve Tercih Listeleri yayınlandı. 2011 Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi OGES İllere göre Ticaret Liseleri Kontenjan Ve Tercih Listeleri 2011 OGES tercih listelerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

2011 Ticaret Liseleri Tercih Listeleri için Buradan tıklayınız.

Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi – oges.meb.gov.tr

2011 Ticaret Liseleri Tercih Listelerini incelerken aşağıdaki açıklamaları esas alınız 

1) Mülakat sınavı sonuçlarına göre öğrenci alınan Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesinin “Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Programları ile Ticaret Meslek Lisesinin “Anadolu İletişim Meslek Lisesi Programları” na kontenjanın 2 (iki) katı kadar öğrenci yerleştirilecektir.

2) Mülakat ve Beden Yeterliği sınavı sonuçlarına göre öğrenci alınan Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesinin “Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Programlarının Denizcilik Alanı” na kontenjanın 2 (iki) katı kadar öğrenci yerleştirilecektir. Bu öğrenciler, okulda yapılacak mülakat ve beden yeterliliği sınavında başarılı olmaları ve sağlık durumlarının denizcilik eğitimine elverişli olduğuna dair Sağlık Bakanlığı Sahil ve Hudutlar Genel Müdürlüğünce yetkilendirilmiş resmi ve özel sağlık kurum/kuruluşlarından alınacak “Gemi Adamları Sağlık Raporu” ile belgelendirmesi durumunda kesin kayıt yaptırmaya hak kazanacaklardır.

3) Mülakat, mülakat ve beden yeterliliği sınavı ile öğrenci alınan programlara ön kayıt yaptırılması gerekmektedir.

4) Bünyesinde pansiyon bulunan okulları kazanan öğrenciler, bu sınavda aldıkları puana göre yapılacak sıralama ile pansiyonda mevcut boş kontenjan bulunması ve ilgili mevzuatında belirtilen şartları taşıması halinde yatılılık imkânlarından yararlandırılabilecektir.

paylaş:

Yorum Yap